ابوظبی: امنیت امارات و سعودی یک تمامیت جدایی‌ناپذیر است

وزارت‌ خارجه امارات: اقدام حوثی‌ها در حمله به مناطق و تاسیسات غیرنظامی در امارات بدون مجازات نخواهد ماند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دولت امارات متحده عربی تلاش‌های گروه شبه‌نظامی تروریست حوثی تحت‌الحمایه ایران، و حمله سیستماتیک و عامدانه آنها با استفاده از پهپاد انفجاری علیه غیرنظامیان و اماکن شهری در منطقه جازان در جنوب سعودی که توسط نیروهای ائتلاف عربی، رهگیری و منهدم شده است را به شدت تقبیح و محکوم کرد.

دولت امارات در بیانیه‌‌ای که دوشنبه 24 ژانویه از سوی وزارت خارجه و همکاری‌ای بین‌المللی این کشور منتشر شده است، تاکید کرد: «ادامه این حملات تروریستی گروه حوثی‌، بیانگر چالش‌طلبی آشکار آنها در برابر جامعه بین‌المللی و همچنین دهن‌کجی‌ آنها به تمامی قوانین و عرف‌های بین‌المللی است.»

این وزارتخانه از جامعه جهانی خواست، موضع فوری و قاطعانه‌ای برای متوقف کردن این اقدامات مکرر که تاسیسات حیاتی، غیرنظامی و امنیت پادشاهی عربی سعودی و همچنین صادرات انرژی و ثبات اقتصادی جهان را هدف قرار می‌دهند، اتخاذ کند.

وزارت خارجه امارات همچنین تاکید کرد که ادامه این حملات در برهه اخیر به منزله تشدید تنش خطرناک است و دلیل تازه‌ای بر تلاش‌های این شبه‌نظامیان برای تضعیف امنیت و ثبات در منطقه است.

وزارت خارجه امارات مجددا بر همبستگی کامل امارات متحده عربی با پادشاهی عربی سعودی در مقابله با این حملات تروریستی و ایستادگی با آن در صف واحد علیه هر آنچه امنیت و ثبات این کشور را تهدید می‌کند، تاکید کرده و پشتیبانی خود را از تمامی اقدامات ریاض در راستای دفاع از امنیت و همچنین جان شهروندان و افراد مقیم این کشور اعلام کرد.

در ادامه بیانیه تاکید شده که امنیت امارات متحده عربی و پادشاهی عربی سعودی، یک تمامیت تجزیه‌ناپذیر است و هر گونه تهدید یا خطری که سعودی را تهدید کند، به منزله تهدیدی علیه امنیت و ثبات امارات به شمار می‌آید.

شایان ذکر است که فرماندهی نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، روز گذشته از رهگیری و سرنگونی یک پهپاد انفجاری که توسط شبه‌نظامیان تروریستی حوثی به طور سیستماتیک و عامدانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و اماکن غیرنظامی در جازان در جنوب سعودی پرتاب شده بود، خبر داد.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» در حساب کاربری خود در «توئیتر» به نقل از ائتلاف عربی، با تاکید بر ادامه اقدامات شبه‌نظامیان تروریست حوثی در هدف قرار دادن عامدانه غیرنظامیان و اماکن غیرنظامی افزود که ائتلاف عربی، کلیه تدابیر عملیاتی لازم را برای تعامل با منابع تهدید در راستای دفاع از غیرنظامیان و مراکز غیرنظامی، مطابق با قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید