پاکستان خواستار بازداشت قاتلان دیپلمات سعودی شد که در ایران پنهان ‌شده‌اند

پاکستان گفته که 3 متهم پنهان‌شده در ایران در قتل دیپلمات سعودی در سال 2011 و فعالیت‌های تروریستی دیگر دست داشته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه «دیلی پاکستان» گزارش داده که پلیس این کشور از مقامات ایرانی خواسته 3 مظنون به قتل دیپلمات سعودی که پنداشته می‌شود در ایران پنهان شده‌اند را به پاکستان تحویل دهد.

سازمان مبارزه با تروریسم پاکستان پیشتر اعلام کرده بود که حسن القحطانی، دیپلمات کنسولگری سعودی در کراچی در سال 2011 توسط شلیک قاتل یا قاتلان کشته شد و عاملان با اتومبیل از صحنه جنایت متواری شدند.

مقامات ذی‌ربط پاکستانی پس از عدم موفقیت تیم پیشین تحقیقات، در نوامبر گذشته تیم جدیدی برای پیگیری این ترور تشکیل دادند.

شهید احمد، جانشین دادستان ویژه مبارزه با تروریسم در پاکستان اظهار داشت که تیم کنونی تحقیقات درباره سرنخ‌های جدید اطلاعاتی مشغول تحقیق است.

به گفته این مقام قضایی، در رابطه با این پرونده در نوامبر گذشته از ایران خواسته شده تا 3 مظنون به نام‌های «علی مستحسن، رضا امام و سید وقار احمد» را به اتهام مشارکت در قتل این دیپلمات سعودی و فعالیت‌های تروریستی دیگر به اسلام‌آباد تحویل دهد.

یک مقام در سازمان مبارزه با تروریسم پاکستان نیز خاطرنشان کرد که «درخواستی برای بازداشت مظنونان بر اساس توافق تبادل مجرمان به ایران داده‌ایم. به نظر ما، این سه نفر در ایران پنهان شده‌اند و بدون همکاری تهران امکان بازداشت آنها میسر نیست.»

او تاکید کرد، تاکنون درخواست کد قرمز برای بازداشت مستحسن و احمد صادر شده و پلیس فدرال درصدد صدور کد قرمز برای امام، مظنون سوم این پرونده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید