الکاظمی: به‌زودی عملیات گسترده‌ای علیه «داعش» را در عراق آغاز می‌کنیم

خبرنگار «العربیه» جمعه گزارش داده بود که 11 سرباز ارتش عراق در حمله «داعش» به شمال استان دیالی کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که ارتش این کشور به‌زودی یک عملیات نظامی گسترده علیه بقایای گروه «داعش» در انتقام کشته‌شدن 11 سرباز عراقی را آغاز خواهد کرد.

دفتر نخست‌وزیر عراق شامگاه جمعه 21 ژانویه در اطلاعیه‌ای بیان کرد که الکاظمی برای بررسی حمله اخیر داعش در استان دیالی و پاسخ قاطع به تحرکات این گروه تروریستی با مقامات امنیتی و فرماندهان عالی نظامی دیدار کرده است.

این اطلاعیه افزوده، الکاظمی با مسئولان ذی‌ربط شرایط امنیتی کل کشور به‌ویژه امنیت مرزها را بررسی کرد و خواستار افزایش هوشیاری نهادهای امنیتی و نظامی برای مقابله با اقدامات داعش پس از حوادث زندان «حسکه» در سوریه شد.

در ادامه اطلاعیه آمده که نخست‌وزیر همچنین خواستار ارزیابی دقیق عملکرد نهادها و مقامات امنیتی و نظامی در استان دیالی شده است.

ارتش عراق
ارتش عراق

تهدید داعش

خبرنگار «العربیه» جمعه گزارش داد که 11 سرباز ارتش عراق در حمله «داعش» به شمال استان دیالی کشته شدند. این حادثه همزمان با آغاز عملیات ارتش عراق در این استان و حمله به مقرهای پنهانی داعش اتفاق افتاد.

رسانه‌های عراق چهارشنبه به نقل از فرماندهی عملیات علیه داعش در استان دیالی از شناسایی و انهدام سه مقر مخفی تروریست‌ها در جریان یک عملیات پیچیده اطلاعاتی خبر دادند.

به گزارش رسانه‌های عراقی، در این سه مقر مخفی بمب‌های کنار جاده‌ای، گلوله‌های خمپاره، 9 راکت، مواد تولید موشک، ماده انفجاری C4، سلاح‌های شوک‌آور و کمربندهای انفجاری کشف و ضبط شد.

همزمان کارل هاریس، جانشین فرمانده ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش تاکید کرد که کماکان این گروه تهدیدی جدی علیه امنیت عراق و سوریه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید