ائتلاف عربی ادعای حوثی‌ها درباره حمله به یک بازداشتگاه در صعده را تکذیب کرد

ائتلاف تصریح کرد که حقایق و اطلاعات دروغین رسانه‌ حوثی‌ها در مورد مکان ادعا شده را به‌زودی فاش خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که گزارش‌های رسانه‌ای حوثی‌ها درباره حمله نیروهای این ائتلاف به یک بازداشتگاه در استان صعده یمن کذب است.

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی شنبه 22 ژانویه اظهار داشت که پس از گزارش رسانه‌های وابسته به حوثی‌ها مبنی بر هدف قرار گرفتن یک بازداشتگاه توسط نیروهای ائتلاف، این خبر را پیگیری کرده و مشخص شد که چنین ادعایی کاملا دروغ است.

او گفت که فرماندهی ائتلاف چنین اخبار و گزارش‌ها را جدی می‌گیرد و برای اطمینان از صحت و سقم آن اقدام به تحقیق می‌کند که در رابطه با خبر حمله به بازداشتگاه، چنین خبری کاملا تکذیب می‌شود.

رویکرد گمراه‌کردن افکار عمومی

به گفته سخنگوی ائتلاف، مکان مورد ادعای حوثی‌ها توسط صلیب سرخ جهانی و دفتر هماهنگی امور بشردوستانه مستقر در یمن به عنوان یک مرکز بازداشت و نگه‌داری زندانیان ثبت نشده است.

المالکی اشاره کرد که ائتلاف به‌زودی حقایق مربوط به این مرکز و رویکرد حوثی‌ها در گمراه کردن افکار عمومی را به اطلاع صلیب سرخ و دفتر هماهنگی امور بشردوستانه وابسته به سازمان ملل خواهد رساند.

حمله به یک مرکز تجاری

ائتلاف عربی شامگاه جمعه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی سعودی یک موشک بالستیک حوثی‌ها شلیک‌شده به‌سوی شهر «خمیس مشیط» را رهگیری و منهدم کرده است.

اطلاعیه افزوده که این موشک بالستیک از فرودگاه صعده عامدانه توسط حوثی‌ها به‌سوی یک مرکز تجاری در خمیس مشیط شلیک شده بود.

ائتلاف تاکید کرد که افزایش حمله با موشک و پهپاد به غیرنظامیان از سوی شبه‌نظامیان حوثی، پاسخ فوری و قاطع نیروهای ائتلاف را ضروری کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید