بررسی حمله تروریستی حوثی‌ها به ابوظبی در جلسه غیرعلنی شورای امنیت

حمله تروریستی حوثی‌ها به امارات متحده عربی محکومیت‌های گسترده عربی و بین‌المللی به همراه داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع دیپلماتیک در نیویورک اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی حمله تروریستی حوثی‌ها به تاسیسات مدنی در امارات متحده عربی، جمعه 21 ژانویه تشکیل جلسه خواهد داد.

به گفته منابع مذکور، جلسه شورای امنیت با درخواست امارات از نروژ، رئیس کنونی شورای امنیت برگزار می‌شود و به‌صورت غیر علنی خواهد بود.

امارات در نامه به ریاست کنونی شورای امنیت حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی به شهروندان و تاسیسات شهری در ابوظبی را نقض قوانین بین‌المللی دانسته و آن را محکوم‌ کرده است. این کشور همچنین خواستار محکومیت این حملات از سوی شورای امنیت شد.

پلیس ابوظبی، پایتخت امارات دوشنبه گذشته از وقوع انفجار در 3 تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح آیکاد 3» در نزدیکی مخازن شرکت «ادنوک» خبر داد. پلیس همچنین وقوع حادثه آتش‌سوزی خفیف در منطقه تاسیسات جدید در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را تایید کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» این آتش‌سوزی‌ها منجر به کشته‌شدن دو تبعه هندی و یک پاکستانی و مصدومیت 6 نفر دیگر شد.

طبق این گزارش، بررسی‌های اولیه حاکی از کشف اشیاء کوچک پرنده احتمالا متعلق به پهپادها در این دو منطقه بود که ممکن است باعث انفجار و آتش‌سوزی شده باشد.

به گزارش «رویترز» به نقل از سخنگوی حوثی‌ها، این گروه شبه‌نظامی مسئولیت حمله به ابوظبی را بر عهده گرفته است.

حمله تروریستی حوثی‌ها به ابوظبی محکومیت‌های گسترده عربی و بین‌المللی را به همراه داشت.

دولت امارات نیز تاکید کرد که این حمله تروریستی بدون مجازات نخواهد ماند.

نمایندگی امارات در سازمان ملل متحد هم تصریح کرد: «از شورای امنیت می‌خواهیم که یک‌صدا در این‌باره سخن گفته و قاطعانه این حملات تروریستی که در سایه نادیده‌گرفتن کامل قوانین بین‌المللی انجام گرفته است را به‌شدت محکوم کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید