قرقاش: امارات حق دفاع از خود در برابر حملات تروریستی حوثی‌ها را دارد

مقامات اماراتی تاکید کردند که برای مقابله با فعالیت‌های تروریستی هر اقدام لازمی را انجام خواهند داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش، مشاور رئیس امارت متحده عربی در واکنش به حمله تروریستی اخیر حوثی‌ها به ابوظبی گفت که کشورش از حق قانونی و اخلاقی برای دفاع از سرزمین و حاکمیت خود برخوردار است.

قرقاش، جمعه 21 ژانویه، در تماس تلفنی با هانس گروندبرگ، فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد به یمن گفت، امارات برابر حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی هر اقدام لازمی را انجام خواهد داد و تاکید کرد که حوثی‌ها تاکنون همه درخواست‌ها برای پایان جنگ و آتش‌بس را رد کرده‌اند.

او ادامه داد که حمله تروریستی به امارات و ربودن کشتی «روابی» نشانه جنگ‌طلبی حوثی‌ها و رد راه حل سیاسی برای بحران یمن از سوی آنان است.

وی افزود، شبه‌نظامیان حوثی الحدیده را به بندری برای انجام دزدی‌های دریایی و دریافت کمک‌های نظامی تبدیل کرده‌‌اند.

جلسه شورای امنیت

از سویی منابع دیپلماتیک در نیویورک اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی حمله تروریستی حوثی‌ها به تاسیسات مدنی در امارات عربی متحده امروز تشکیل جلسه خواهد داد.

به گفته منابع مذکور، جلسه شورای امنیت با درخواست امارات از نروژ، رئیس کنونی این شورا برگزار می‌شود و به‌صورت غیر علنی خواهد بود.

حمله تروریستی

پلیس ابوظبی، پایتخت امارات دوشنبه گذشته از وقوع انفجار در 3 تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح آیکاد 3» در نزدیکی مخازن شرکت «ادنوک» خبر داد. پلیس همچنین وقوع حادثه آتش‌سوزی خفیف در منطقه تاسیسات جدید در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را تایید کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» این آتش‌سوزی‌ها منجر به کشته‌شدن دو تبعه هندی و یک پاکستانی و مصدومیت 6 نفر دیگر شد.

طبق این گزارش، بررسی‌های اولیه حاکی از کشف اشیاء کوچک پرنده احتمالا متعلق به پهپادها در این دو منطقه بود که ممکن است باعث انفجار و آتش‌سوزی شده باشد.

به گزارش«رویترز» به نقل از سخنگوی حوثی‌ها، این گروه شبه‌نظامی مسئولیت حمله به ابوظبی را بر عهده گرفته است.

حمله تروریستی حوثی‌ها به ابوظبی محکومیت‌های گسترده عربی و بین‌المللی را به همراه داشت.

امارات نیز تاکید کرد که این حمله تروریستی بدون مجازات نخواهد ماند.

نمایندگی امارات در سازمان ملل متحد هم تصریح کرد، «از شورای امنیت می‌خواهیم که یکصدا در این‌باره سخن گفته و قاطعانه این حملات تروریستی که در سایه نادیده‌گرفتن کامل قوانین بین‌المللی انجام گرفته است را به‌شدت محکوم کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید