ارتش ملی یمن حملات حوثی‌ها در چندین جبهه مأرب را دفع کرد

شبه‌نظامیان حوثی می‌کوشند با حملات خود مواضع از دست‌رفته خویش در روزهای اخیر را بازپس بگیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی جمعه 21 ژانویه چندین حمله حوثی‌ها در جبهه‌های مختلف استان مأرب را خنثی و دفع کردند.

ارتش و مقاومت مردمی پنج‌شنبه حملات گسترده‌ای با هدف آسیب و نابودی توانایی‌‌های شبه‌نظامیان حوثی در چندین استان یمن را آغاز کردند.

حوثی‌ها در واکنش به این حملات کوشیدند با هجوم از چند جبهه در استان مأرب مواضع از دست‌رفته خویش را بازپس گیرند اما تلاش آنها ناکام ماند.

رسانه‌های داخلی یمن گزارش دادند که طی این حملات، ارتش و مقاومت مردمی، خسارات فراوانی به نیروها و تجهیزات نظامی حوثی‌ها وارد کردند.

پیشروی در تمام جبهه‌ها

سلطان العراده، استاندار مارب نیز در این رابطه گفت که همه جبهه‌ها شاهد پیشروی نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن است.

او در گفت‌وگو با «العربیه» اظهار داشت، پیروزی‌های اخیر به‌ویژه در جنوب استان مارب پیامد آغاز عملیات «آزادی یمن» بوده و همزمان از تلاش تیپ‌های «العمالقه» در تحقق این موفقیت‌ها تشکر کرد.

وی با دعوت از اتحاد همه نیروهای آزادیخواه علیه شبه‌نظامیان حوثی، گفت که در صورت سقوط استان مارب، دولت قانونی یمن سقوط می‌کرد.

استاندار مارب تصریح کرد، نیروهای مقاومت و جوانان قبائل در نبرد علیه حوثی‌ها در مارب نقش مهمی ایفا کردند و گفت که حمله شبه‌نظامیان حوثی به غیرنظامیان ماهیت تروریستی آنها را نشان می‌دهد.

او افزود، حمایت و پناه دادن به جنگزدگان در مارب یک مسئولیت انسانی و ملی است و اشاره کرد که دولت قانونی یمن با مشکلات اقتصادی بزرگی مواجه بوده و نیازمند کمک جامعه جهانی است.

هم اکنون بیش از سه میلیون نفر در استان مارب زندگی می‌کنند که بیش از یک میلیون نفر آنها جنگ‌زدگان فراری از دیگر استان‌های یمن هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید