ائتلاف عربی: بندر الحدیده شریان قاچاق تسلیحات ایران برای حوثی‌ها است

بنا به اعلام ائتلاف عربی با سوءاستفاده حوثی‌ها از توافق استکهلم به عنوان پوشش حمایتی، عملا بندر الحدیده به یک پایگاه نظامی و کانون تهدید منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن با بیان این که بندر الحدیده به شریان قاچاق تسلیحات ایران برای حوثی‌ها و کانون تهدید علیه آزادی کشتیرانی و ناوبری دریایی تبدیل شده است، از آغاز حملات هوایی دقیق برای نابود کردن توانمندی‌های شبه‌نظامیان حوثی در الحدیده خبر داد.

ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، شامگاه پنج‌شنبه 20 ژانویه، در بیانیه‌ای ضمن اعلام آغاز این حملات افزود که حوثی‌ها از توافقنامه استکهلم که در پایان سال 2018 میان دولت یمن و این گروه شبه‌نظامی تحت نظارت سازمان ملل امضا شد، به عنوان چتر حمایتی و پوششی برای تهدید علیه ناوبری دریایی استفاده می‌کنند.

عملیات گسترده

ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی، سحرگاه پنج‌شنبه 20 ژانویه همچنین از هدف قرار دادن زاغه اسلحه در اردوگاه نیروی دریایی در الحدیده خبر داد و افزود: سلاح‌هایی که در الحدیده بمباران شد، تحت پوشش تجاری جابجا می‌شد.

ائتلاف همچنین خاطر نشان کرد که بندر الحدیده را یک پایگاه نظامی و کانون تهدید منطقه‌ای و بین‌المللی در نظر می‌گیرد.

در اطلاعیه مذکور همچنین ادامه داده که این ائتلاف برای از بین بردن توان نظامی حوثی‌ها، عملیات گسترده‌ای را در همه استان‌های یمن آغاز کرده و حملات هوایی را افزایش داده است.

ائتلاف عربی هشدار داد، رهبران تروریستی که مسئول هدف قرار دادن غیرنظامیان هستند را ردیابی کرده و هدف حمله قرار خواهد داد.

به گفته ائتلاف عربی این عملیات در پاسخ به تهدیدها و همچنین برای محافظت از غیرنظامیان انجام می‌گیرد.

این در حالی است که سلطان العراده، استاندار مأرب پنج‌شنبه 20 ژانویه در مصاحبه با «العربیه»، با اشاره به عملیات موفقیت‌آمیز نیروهای قانونی یمن در جبهه‌های مختلف و اخیرا در جنوب مأرب، ضمن تشکر از تلاش بی‌وقفه تیپ‌‌های العمالقه، افزود که پیروزی‌های اخیر، بازتابی از موفیقت‌آمیز بودن مراحل عملیات «آزادی یمن مبارک» است.

او با فراخوان تمام نیروها برای نبرد علیه حوثی‌ها افزود که اگر شهر مأرب سقوط می‌کرد، دولت قانونی یمن نیز ساقط می‌شد.

شایان ذکر است که ارتش یمن چند روز پیش اعلام کرد، 80% تسلیحات و جنگ‌افزارهای شبه‌نظامیان حوثی در مأرب زیر آتش توپخانه و بمباران هوایی ائتلاف منهدم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید