استقبال امارات از اعلام بایدن برای بررسی قرار دادن حوثی‌ها در فهرست گروه‌های تروریستی

دولت آمریکا در تصمیم خود برای بازگرداندن کودتاگران حوثی به لیست تروریستی تجدید نظر خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از آنکه جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که قرار دادن مجدد شبه‌نظامیان حوثی در لیست‌ گروه‌های تروریستی موضوعی است که در حال بررسی است، سفارت امارات متحده عربی در واشنیگتن ضمن استقبال از این موضوع، بار دیگر شلیک موشک‌های بالستیک و «کروز» شبه‌نظامیان به اهداف غیرنظامی را محکوم کرد.

سفارت امارات متحده در توئیتی در صفحه رسمی خود نوشت: «موضوع روشن است تداوم تهاجم و شلیک موشک‌های بالستیک و کروز به سمت اهداف غیرنظامی، مسیرها را از رسیدن به راه حلی برای مردم یمن منحرف می‌کند».

توقف جنگ در یمن سخت خواهد بود

در همین حال جو بایدن، شامگاه چهارشنبه در نشستی خبری گفت: «توقف جنگ در یمن سخت خواهد بود زیرا ما به وجود شرکایی برای پایان دادن به این جنگ نیاز داریم.»

بایدن در پاسخ به سوال خبرنگار «العربیه» درباره درخواست امارات مبنی بر بازگرداندن شبه‌نظامیان حوثی به لیست گروه‌های تروریستی گفت: «ما بازگرداندن حوثی‌ها به لیست تروریسم را بررسی می‌کنیم.»

رئیس‌جمهوری ایالات متحده افزود: «دولت آمریکا فرماندهان حوثی که خطری برای غیرنظامیان هستند را تحریم خواهد کرد و همچنین نهادهایی که باعث تشدید نزاع در یمن می‌شود را هدف قرار خواهد.»

پیشتر یوسف العتیبه، سفیر امارات در واشینگتن از دولت بایدن و کنگره آمریکا خواست از مطالبه بازگرداندن حوثی‌ها به لیست سازمان‌های تروریستی حمایت کند.

حوثی‌ها در لیست گروه‌های تروریستی قرار خواهند گرفت

یک منبع در وزارت خارجه آمریکا گفت، دولت آمریکا رهبران حوثی‌ها را که در تشدید تنش در یمن نقش داشته‌اند را مجازات خواهد کرد.

وزارت خارجه آمریکا افزود، رهبران حوثی‌ها که تهدیدی برای غیرنظامیان هستند را مجازات خواهد شد.

این وزارت همچنین تاکید کرد، در هدف قرار دادن نهادهایی که درگیری یمن را افزایش می‌دهند، تردیدی نخواهد داشت.

حمله تروریستی حوثی‌ها به ابوظبی

پلیس ابوظبی صبح دوشنبه وقوع انفجار و آتش‌سوزی 3 تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح آیکاد 3» در نزدیکی مخازن شرکت «ادنوک» و وقوع حادثه آتش‌سوزی خفیف در منطقه تاسیسات جدید در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را تایید کرد.

خبرگزاری امارات (وام) به نقل از پلیس ابوظبی گزارش داد که آتش‌سوزی و انفجار تانکرهای سوخت در ابوظبی به 3 نفر کشته و 6 تن مجروح منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید