دادگاه فدرال عراق رسیدگی به قانونی بودن اولین جلسه پارلمان را به تعویق انداخت

دادگاه فدرال اعلام کرد که اظهارات شاکیان درباره درخواست آنها برای تجدیدنظر درباره اولین جلسه پارلمان این کشور را ثبت و رسیدگی به شکایت را به روز سه‌شنبه 25 ژانویه، موکول کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادگاه فدرال عراق از به تعویق انداختن جلسه رسیدگی به شکایت درباره عدم قانونی بودن اولین جلسه پارلمان این کشور خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دادگاه عالی فدرال این کشور که قرار بود چهارشنبه 19 ژانویه در جلسه‌ای شکایت درباره عدم قانونی بودن نخستین جلسه پارلمان این کشور را بررسی کند، اعلام کرد که جلسه رسیدگی به این موضوع به روز سه‌شنبه 25 ژانویه موکول شد.

بنا به گزارش خبرگزاری عراق، دادگاه فدرال این کشور اعلام کرد که اظهارات شاکیان درباره درخواست آنها برای تجدیدنظر حول اولین جلسه پارلمان را ثبت کرده است.

دادگاه فدرال عراق روز پنجشنبه هفته گذشته طی حکمی فعالیت‌های پارلمان جدید را به صورت موقت تا رسیدگی به شکایت دو نماینده در اعتراض به قانونی بودن اقدامات آن در نخستین جلسه افتتاحیه پارلمان که به انتخاب هیئت رئیسه آن منجر شد، متوقف کرد.

از زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام که در 10 اکتبر گذشته برگزار شد، تاکنون عراق شاهد تنش‌های سیاسی و امنیتی بوده است. این تنش‌ها با مخالفت نیروهای وابسته به ایران با نتایج انتخابات به بهانه تقلب آغاز و تا تشکیل اولین جلسه پارلمان برای انتخاب هیئت رئیسه پارلمان که به هرج و مرج کشیده شد، ادامه داشت.

نخستین نشست پارلمان جدید عراق پس از انتخابات 10 اکتبر 2021 در تاریخ 9 ژانویه برگزار و طی آن رئیس پارلمان و دو معاون او انتخاب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید