ارتش ملی یمن حمله زمینی حوثی‌ها در مأرب را دفع کرد

کشته و زخمی‌شدن چند غیرنظامی در پی اصابت موشک بالستیک حوثی به یک پمپ بنزین در منطقه حریب مأرب استان مارب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن و مقاومت مردمی این کشور سحرگاه امروز، حمله مجدد حوثی‌ها برای بازگرداندن تپه‌های استراتژک «الفلیحه» و رشته کوه «الردهه» در جنوب استان مأرب را با شکست مواجه کردند.

به گزارش تلویزیون «العربیه» و به نقل از منابع نظامی یمن، چهارشنبه 19 ژانویه، شبه‌نظامیان حوثی با ده‌ها خودروی زرهی، و نیروی نظامی در ساعات اولیه صبح در دو محور به طور همزمان حمله کردند. اولین حمله آنها به نیروهای ارتش ملی و مقاومت مستقر در «الفلیحه»، در جنوب شرقی اردوگاه استراتژیک «ام ریش» بود که در آن با تحمل خسارات سنگین و کشته‌شدن بیش از 20 شبه‌نظامی و زخمی‌شدن ده‌ها تن دیگر و انهدام چند خودرو از آنها مجبور به عقب‌نشینی شدند.

دومین حمله حوثی‌ها به رشته کوه «الردهه» در شرق منطقه «عقبه ملعاء» بود که این حمله نیز به وسیله نیروهای ارتش ملی یمن با شکست مواجه شد.

خبرنگار العربیه همچنین گزارش داد که شبه‌نظامیان حوثی یک پمپ بنزین در منطقه حریب مأرب را با موشک بالستیک هدف قرار دادند که منجر به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از غیرنظامیان شد.

ادامه حملات هوایی ائتلاف در صنعا

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، از ادامه حملات هوایی به مقرها و اردوگاه‌های شبه نظامیان حوثی در صنعا، خبر داد.

ائتلاف، شامگاه سه‌شنبه 18 ژانویه، در بیانیه‌ای گفت، روند واکنش علیه حوثی‌ها برای حفاظت از غیرنظامیان و مناطق مسکونی همچنان ادامه دارد.

پیشتر ائتلاف عربی از هدف قرار دادن انبارها و سامانه ارتباطی پهپادهای حوثی‌ها در کوه‌ «النبی شعیب» در اطراف صنها و انهدام کامل آن خبر داده بود.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی در بیانیه روز سه‌شنبه گفت که ظرف 24 ساعت گذشته 17 رشته عملیات هوایی در استان مأرب انجام داده که طی آن 80 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودروی رزمی آنها منهدم شده است.

مین‌گذاری جادها و مناطق مسکونی

خبرنگار «العربیه» به نقل از منابع نظامی یمنی در گزارشی از افزایش تلفات غیرنظامیان در مناطق آزاد شده یمن بر اثر انفجار مین‌هایی که حوثی‌ها آن را کار گذاشته‌اند، خبر داد.

طبق این گزارش مین‌های حوثی‌ها تاکنون نه تنها جان بسیاری از اعضای تیم‌های مین‌زدایی را گرفته است بلکه بسیاری از شهروندان غیرنظامی همچنان قربانی این مین‌ها می‌شوند.

گزارشگر العربیه گفت، آخرین قربانی این مین‌گذاری، موسی الحارثی یکی از اعضای تیم‌ مین‌زدایی «مسام» بوده است که روز سه‌شنبه بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داد.

گروه مین‌زدایی مسام می‌گویند، حوثی‌ها در مخفی‌کردن و استتار مین‌ها و بمب‌های کنار جاده‌ای برای آسیب رساندن و کشتن هر چه بیشتر غیرنظامیان یمنی‌ مهارت زیادی کسب کرده‌اند. آنها برای فریب مردم برخی مین‌ها را در قالب‌هایی به شکل سنگ و به رنگ زمین منطقه کار گذاشته و آن را رها می‌کنند.

در برخی از مناطق آزاده شده قبل از عملیات مین‌روبی و مین‌زدایی تیم‌های مهندسی ارتش ملی یمن، حتی قدم زدن در آن مناطق غیرممکن است. حوثی‌ها با مین‌گذاری‌ جاده‌ها و کنار خانه‌ها زندگی غیرنظامیان مناطق آزاد شده را با خطر جدی روبرو می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید