ولیعهد سعودی و ولیعهد ابوظبی بر مقابله با اقدامات تروریستی حوثی‌ها تاکید کردند

محمد بن سلمان و محمد بن زاید: جامعه بین‌المللی باید با حملات تجاوزکارانه شبه‌نظامیان برخورد کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی در تماس تلفنی با شیخ محمد بن زاید، ولی‌عهد ابوظبی حملات شبه‌نظامیان حوثی به پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزارس سعودی «واس»، بن سلمان و بن زاید در این تماس تاکید کردند که اقدامات تروریستی شبه نظامیان بر عزم دو کشور برای مقابله با آنها می‌افزاید.

این دو رهبر همچنین حملات شبه‌نظامیان حوثی به امارات و سعودی با اشاره به اهمیت مقابله کشورها با این حملات، خاطر نشان کردند: «این حملات بر عزم ما برای مقابله با نیروهای شر و تروریسم می‌افزاید.»

ولی‌عهد سعودی و ولی‌عهد ابوظبی در این تماس با تاکید بر اینکه «نیروهای شر و تروریسم قصد برهم زدن ثبات منطقه را دارند» خواستار برخورد جامعه بین‌المللی باید با این اعمال تجاوزکارانه شبه‌نظامیان حوثی شدند.

در پی حملات روز دوشنبه شبه‌نظامیان حوثی به فرودگاه ابوظبی و مناطق غیرنظامی در المصفح امارات، بسیاری از کشورها از جمله بریتانیا و آمریکا، اتحادیه عرب، شورای همکاری خلیج و سازمان همکاری اسلامی این حملات را محکوم کرده و بر حمایت‌های خود از کشور امارات متحده عربی در دفاع از امنیت و ثباتش تاکید کردند.
به گفته پلیس ابوظبی وقوع انفجار و آتش‌سوزی 3 تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح آیکاد 3» در نزدیکی مخازن شرکت «ادنوک»منجر به کشته شدن 3 نفر شامل «دو تبعه هندی و یک پاکستانی» و همچنین مصدومیت 6 نفر دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری امارات، بررسی‌های اولیه حاکی از کشف اشیاء کوچک پرنده احتمالا متعلق به پهپادها در این دو منطقه بود که ممکن است باعث انفجار و آتش‌سوزی شده باشد.

خبرگزاری «رویترز» به نقل از سخنگوی حوثی‌ها، این گروه شبه‌نظامی در یمن مسئولیت حمله به ابوظبی را بر عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید