وزیر خارجه سعودی: امنیت ما و امارات کلیتی جدایی ناپذیرند

فیصل بن فرحان: همبستگی کامل و پشتیبانی همه جانبه خود را از امارات برابر همه تهدیدها و عوامل برهم زننده امنیت و ثبات آن اعلام می‌داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله، وزیر خارجه سعودی در تماس تلفنی با شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه و همکاری بین‌المللی امارات همبستگی کامل و پشتیبانی همه جانبه ریاض از امارات برابر همه تهدیدها و عوامل برهم زننده امنیت و ثبات ابوظبی را اعلام داشته و تاکید کرد که امنیت امارات و سعودی کلیتی جدایی‌ناپذیرند.

وزیر خارجه سعودی، دوشنبه، 17 ژانویه حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی به مناطق و تاسیسات غیرنظامی در خاک امارات متحده عربی را به شدت محکوم کرد و مراتب تسلیت خود را به خانواده قربانیان این اقدام بزدلانه تروریستی، دولت و مردم امارات ابراز داشت و برای همه زخمی‌های این حادثه آرزوی شفای عاجل کرد.

حمله تروریستی بزدلانه

دولت سعودی نیز با تاکید بر پشتیبانی خود از کشور امارات برابر عوامل تهدیدکننده امنیت و ثبات آن، این اقدام بزدلانه تروریستی علیه فرودگاه ابوظبی را به شدت محکوم و تاکید کرد که این اقدام تروریستی شبه‌نظامیان حوثی نشانگر تهدید بالقوه آنها است.

دولت سعودی همچنین تداوم مقابله خود با اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی را از طریق رهبری ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن مورد تاکید قرار داد.

کشته شدن 3 نفر

شایان ذکر است که خبرگزاری امارات از كشته‌شدن 3 شهروند خارجى و زخمى‌شدن 6 تن ديگر در انفجار تانكر‌های سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح» ابوظبى خبر داد که به گفته پليس ابوظبی، كشته‌شدگان در این حادثه، يک شهروند پاکستانی و دو شهروند هندی بودند.

پلیس ابوظبی صبح دوشنبه اعلام کرد که انفجار و آتش‌سوزی در 3 تانکر حامل سوخت در منطقه «مصفح آیکاد» در نزدیکی انبار «ادنوک» رخ داده است.

پلیس افزود، آتش‌سوزی جزئی دیگری در بخش جدید فرودگاه بین‌المللی ابوظبی به‌وقوع پیوسته است.

به گزارش خبرگزاری امارات، بررسی‌های اولیه حاکی از کشف اشیاء کوچک پرنده احتمالا متعلق به پهپادها در محل حادثه بود که ممکن است دلیل انفجار و آتش‌سوزی باشند.

همزمان «رویترز» گزارش داد که شبه‌نظامیان حوثی مسئولیت حمله‌ تروریستی به امارات را بر عهده گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید