وزیر خارجه امارات: حملات جنایتکارانه حوثی‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند

انور قرقاش: اقدامات بیهوده شبه‌نظامیان حوثی علیه امنیت منطقه، ضعیف‌تر از آن است که بر روند امنیت، رفاه و آسایش امارات تاثیر بگذارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر خارجه امارات حملات شبه‌نظامیان «تروریست» حوثی به مناطق و تاسیسات غیرنظامی در خاک امارات متحده عربی را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات شامگاه دوشنبه 17 ژانویه 2021 ضمن محکوم کردن حملات حوثی‌ها به خاک کشور خود، تاکید کرد که این اقدامات جنایتکارانه حوثی‌ها بی‌پاسخ نخواهد ماند و آنها به سزای اعمال خود خواهند رسید.

افزون بر این وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد که «دولت امارات حق خود را برای پاسخ دادن به آن حملات تروریستی و این تنش‌های جنایتکارانه پلید حوثی محفوظ می‌دارد.»

وزارت خارجه امارات همچنین حملات حوثی‌ها به این کشور را «جنایتی زشت» توصیف کرد که شبه‌نظامیان حوثی با نقض قوانین بین‌المللی و انسانی مرتکب آن می‌شوند.

وزارت خارجه امارات گفت:« این گروه شبه‌نظامی تروریستی در تلاش برای گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه و در راستای تحقق بخشیدن به مقاصد و اهداف نامشروع آن بدون مانع به اقدامات جنایتکارانه خود ادامه می‌دهند.»

این وزارتخانه از جامعه بین‌المللی خواست با این اقدامات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی که تهدیدی علیه غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی است، مخالفت قاطعانه کرده و آن را محکوم کند.

در همین راستا انور قرقاش، مشاور رئیس دولت امارات متحده عربی اعلام کرد که دستگاههای ذیربط در کشور امارات با جدیت، شفافیت و مسئولیت‌شناسی با حملات حوثی‌ها به تاسیسات غیرنظامی در ابوظبی مقابله می‌کنند.

او با تاکید این‌که «اقدامات بیهوده شبه‌نظامیان حوثی علیه امنیت منطقه ضعیف‌تر از آن است که بر روند امنیت، رفاه و آسایش امارات تاثیر بگذارد»، گفت که «گستاخی و بیهودگی‌ احمقانه» حوثی‌ها رو به زوال و نابودی است.

انور قرقاش
انور قرقاش

3 کشته و 6 زخمی

پلیس امارت ابوظبی، پایتخت کشور امارات متحده عربی، صبح دوشنبه، وقوع انفجار و آتش‌سوزی 3 تانکر سوخت‌رسانی در منطقه «مصفح آیکاد 3» در نزدیکی مخازن شرکت «ادنوک» و اضافه بر آن وقوع حادثه آتش‌سوزی خفیف در منطقه ساخت و ساز جدید در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی را تایید کرد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام» این آتش‌سوزی‌ها منجر به کشته شدن 3 نفر شامل «دو تبعه هندی و یک پاکستانی» و همچنین مصدومیت 6 نفر دیگر در انفجار تانکرهای سوخت‌رسانی در ابوظبی شد.

به گزارش خبرگزاری امارات، بررسی‌های اولیه حاکی از کشف اشیاء کوچک پرنده احتمالا متعلق به پهپادها در این دو منطقه بود که ممکن است باعث انفجار و آتش‌سوزی شده باشد.

به گزارش«رویترز» به نقل از سخنگوی حوثی‌ها، این گروه شبه‌نظامی در یمن مسئولیت حمله به ابوظبی را بر عهده گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید