شورای وزیران سعودی حمله حوثی‌ها به فرودگاه ابوظبی را محکوم کرد

در نشست هیئت دولت سعودی مجموعه گزارش‌ها پیرامون رویدادها و تحولات در عرصه‌های گوناگون مورد بررسی قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی، ضمن محکومیت مجدد حمله «تروریستی» شبه‌نظامیان حوثی علیه فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بر موضع راسخ سعودی در پشتیبانی همه‌جانبه از امارات متحده عربی در برابر تمامی تهدیدات علیه امنیت و ثبات این کشور تاکید کرد.

در جلسه کابینه سعودی که سه‌شنبه، 18 ژانویه از طریق تماس ویدئویی و به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی برگزار شد بر تداوم عملیات‌های نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، به رهبری پادشاهی عربی سعودی برای مقابله با تلاش‌ها و اقدامات شبه‌نظامیان «تروریست» حوثی، به عنوان عامل تهدید‌کننده امنیت و صلح منطقه و جهان، نیز تاکید شد.

در این جلسه، شورای وزیران در جریان مضمون پیام عبدالمجید تبون، رئیس جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر به ملک سلمان قرار گرفت و همچنین مجموع مذاکرات و بازدیدهای متبادل میان مسئولان سعودی با مسئولان چند کشور به هدف تقویت روابط در عرصه‌های همکاری مشترک و اقدام جمعی در راستای گسترش هرچه بیشتر روابط و حمایت از امنیت و ثبات منطقه و جهان، بررسی شد.

هیئت دولت سعودی در ادامه نشست خود به همایش جهانی معادن در ریاض و توافق‌ها و یادداشت‌های تفاهم امضا شده در این رابطه پرداخت که شامل مباحثات مربوط به مهمترین رویکردهای آینده این بخش و چشم‌انداز آینده بخش معادن در توسعه پایدار جهان و همچنین نقش سعودی در توسعه این بخش در راستای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز 2030 توسعه این کشور می‌شود.

شایان ذکر است که از جمله اهداف برنامه چشم‌انداز 2030 توسعه سعودی، ارتقای جایگاه و تنوع اقتصادی این کشور و تبدیل بخش معادن این کشور به سومین محور صنایع ملی و تلاش در راستای افزایش مشارکت بخش معادن در تولید ناخالص ملی از 17 به 64 میلیارد دلار تا سال 2030 است.

سعودی حائز رتبه سوم جهانی در اعطای کمک‌های انسانی

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ماجد القصیبی، سرپرست وزارت اطلاع‌رسانی سعودی گفت در این جلسه همچنین مجموعه گزارش‌هایی پیرامون رویدادها و تحولات در عرصه‌های گوناگون مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد که سعودی همچنان حائز رتبه سوم جهانی در اعطای کمک‌های بشردوستانه است و بر اساس داده‌های پلتفرم پیگیری مالی (اف.تی.اس) وابسته به سازمان ملل، در صدر بزرگترین کمک دهندگان به یمن قرار دارد. این امر بیانگر ارزش‌های ریشه‌دار و اصول ثابت سعودی و مردم آن در انجام کار‌های خیر و یاری‌رسانی به نیازمندان هر کجا که باشند، بوده و نشان‌گر جایگاه رفیع جهانی سعودی در این عرصه است.

کابینه سعودی در ادامه نشست خود، ضمن با ارزش خواندن تلاش‌های انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به داخل این کشور و همچنین محافظت از جامعه در برابر این آفات، از مشارکت ستاد زکات، اداره‌های مالیات و گمرکات با هماهنگی با اداره‌کل مبارزه با مواد مخدر این کشور در خنثی کردن دو مورد قاچاق بیش از 8.3 میلیون قرص روانگردان «کپتاگون» و دستگیری گیرندگان این محموله، قدردانی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید