شورای همکاری خلیج: توافق هسته‌ای با ایران باید امنیت منطقه را تضمین کند

وزارت خارجه ایران با اشاره به وجود اختلافات مهم در مذاکرات وین اعلام کرد که این مذاکرات با کندی نگران‌کننده‌ای پیش می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نایف الحجرف، دبیرکل شورای همکاری خلیج در گفت‌وگو با جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواستار دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران شد که ثبات منطقه را تضمین کند.

شورای همکاری خلیج، دوشنبه، 17 ژانویه، در بیانیه‌ای با توضیح این که در ملاقات میان طرفین آخرین تحولات مذاکرات هسته‌ای وین مطرح شد، آورده است که الحجرف، ضمن تاکید بر این که هرگونه توافق هسته‌ای با تهران باید شامل «رفتار ایران» در منطقه باشد، ابراز امیدواری کرد که ایران با تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای افزایش امنیت و ثبات، تعاملی مثبت و سازنده داشته باشد.

وزارت خارجه ایران هم دوشنبه با اشاره به وجود اختلافات مهم در مذاکرات وین اعلام کرد که این مذاکرات با کندی نگران‌کننده‌ای پیش می‌رود.

رفع تحریم‌ها

تهران طی هشت دور مذاکرات اتمی وین بر لغو تحریم‌های اقتصادی اعمال شده از سوی واشینگتن و تضمین لازم در مورد عدم خروج مجدد آمریکا از هر گونه توافق جدید تاکید دارد.

ایالات متحده و طرف‌های اروپایی هم بر اهمیت بازگشت کامل ایران به تعهدات برجامی تاکید دارند، تعهداتی که تهران به بهانه خروج آمریکا از سال 2019 به شکلی مبالغه‌آمیز شروع به کاهش آن کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید