حملات هوایی ائتلاف عربی به پایگاه‌ها و اردوگاه‌های حوثی در صنعا

ارتش یمن شبه‌نظامیان حوثی‌ها را در جبهه «حریب» در جنوب استان مأرب محاصره کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن طی حملات پی در پی مواضع و اردوگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی را در صنعا، پایتخت یمن هدف قرار دادند.

ائتلاف عربی سه‌شنبه، 18 ژانویه اعلام کرد که طی این رشته عملیات هوایی انبارها و سامانه ارتباطی پهپادهای حوثی‌ها در کوه‌ «النبی شعیب» منهدم شده است.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی سه‌شنبه همچنین اعلام کرد ظرف 24 ساعت گذشته 17 رشته عملیات هوایی در استان مأرب انجام داده که طی آن 80 شبه‌نظامی حوثی کشته و 9 خودروی رزمی آنها منهدم شده است.

در همین راستا منابع نظامی یمن از درگیری‌های‌ شدید و تبادل آتش توپخانه میان نیروهای «عمالقه» و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در جبهه «حریب» در جنوب استان مأرب خبر دادند.

طبق این گزارش تیپ‌‌های «عمالقه» بخش‌های مهم و استراتژیک در استان مأرب را از وجود نیروهای حوثی پاکسازی کرده و عناصر باقیمانده این گروه شبه‌نظامی را در منطقه «حریب» در جنوب استان مأرب به محاصره خود درآوردند.

طبق گزارش‌ منابع نظامی یمنی، به دنبال شکست‌های سنگین شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های مختلف از استان شبوه گرفته تا مأرب، این گروه اکنون برای جلوگیری از پیشروی نیروهای «عمالقه» از غیرنظامیان در این مناطق به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

همزمان با محاصره شبه‌نظامیان حوثی در جبهه «حریب» در استان مأرب، جبهه «نعمان» واقع در شرق استان البیضاء نیز شاهد درگیری‌های شدیدی بوده است.
از سویی ارتش یمن در اقدامی بازدارنده و پیشگیرانه به قطع امدادهای لوجستیکی حوثی‌ها در این جبهه مبادرت ورزید.

همچنین جبهه «نعمان» در شرق استان البیضا صحنه قطع مسیر ارسال کمک‌ها و درگیری‌ با نیروهای پشتیبانی حوثی‌ها بود که از استان «البیضا» به سمت جبهه «حریب» در جنوب استان مأرب اعزام شده بودند.

در همین راستا، جنگنده‌های ائتلاف سلسله‌‌ای از حملات را علیه نیروهای کمکی مراکز تجمع نیروهای شبه‌نظامی حوثی در مناطق «الملاجیم»، «السوادیه» و «ناطع» در استان البیضا انجام دادند.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی از این مناطق برای پشتیبانی تدارکاتی و همچنین استقرار سکوهای پرتاپ موشک‌های بالستیک به خاک سعودی استفاده می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید