سازمان ملل خواستار پاسخگویی عاملان انفجارهای شب گذشته در بغداد شد

برهم صالح انفجار در بغداد را اقدامی «تروریستی» و «جنایتکارانه» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نمایندگی سازمان ملل متحد در عراق با محکوم کردن بمب‌گذاری‌های اخیر در بغداد، از مقامات این کشور خواست که عاملان آن را بازخواست کنند.

نمایندگی سازمان ملل، یک‌شنبه 16 ژانویه، در حساب توییتر خود نوشت: «ما از طرف‌های مربوطه می‌خواهیم با نشان دادن خویشتن‌داری و ادامه گفت‌وگوها برای حل بحران‌های عراق و پایان دادن به این تلاش‌های آشکار برای بی‌ثباتی این کشور مقابله کنند.»

مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق نیز شب گذشته از آغاز تحقیقات درباره دو انفجار در منطقه کراده بغداد خبر داد.

بر اساس گزارش این مرکز امنیتی، اولین انفجار در بانک «جیهات» در نزدیکی تئاتر ملی و دومین انفجار که یک بمب صوتی بود، در بانک کردستان در نزدیکی میدان «الواثق» رخ داده بود.

مرکز اطلاع رسانی امنیتی بغداد در بیانیه‌ای متعهد شد که عاملان این دو انفجار را شناسایی و مجازات خواهد کرد.

این مرکز در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌دانیم چه کسانی پشت این دو اقدام بزدلانه قرار گرفته است. هدف عاملان این انفجار بی‌ثبات کردن امنیت و استقرار و برهم زدن اوضاع این کشور است».

در بیانیه مرکز اطلاع رسانی امنیتی عراق که از طریق کانال «تلگرام» منتشر شده، آمده است:«پس از آغاز بررسی دو حادثه انفجار شامگاه یکشنبه توسط سرویس‌های امنیتی اطلاعاتی مشخص شد که این انفجارها با استفاده از دو بمب صوتی در منطقه کراده بغداد صورت گرفته است».

مرکز اطلاعات امنیتی عراق گفته است «پس از بررسی اماکن وقوع انفجار، تحلیل اولیه دو حادثه و تلاقی اطلاعات موجود، به نقطه شناسایی عاملان این حملات بسیار نزدیک خواهیم شد».

اقدام «تروریستی» و «جنایتکارانه»

در همین حال برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق، با محکوم کردن این دو انفجار، آن را «اقدامی تروریستی و جنایتکارانه که امنیت و ثبات شهروندان را تهدید می‌کند» تلقی کرد.

صالح در توئیتی گفت: «آنچه در کراده اتفاق افتاده مشکوک و در شرایطی حساس رخ داده است».

او افزود: «این اقدام صلح مدنی و شایستگی قانون اساسی برای تشکیل دولتی کارآمد که حامی عراقی‌ها باشد و از تصمیم مستقل ملی آنها محافظت ‌کند، را هدف قرار داده است».

رئیس‌جمهوری عراق همچنین متعهد به مقابله با تروریسم شد. او گفت: «ما با همکاری خیرین در مقابله با تروریسم و ​​ریشه کن کردن آن موفق خواهیم شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید