خسارات سنگین حوثی‌ها در پی ادامه پیشروی ارتش ملی یمن در جنوب مأرب

ارتش ملی یمن طی هفته گذشته شکست‌های سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران وارد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن، تیپ‌های العمالقه و مقاومت مردمی مارب که از قبایل این منطقه متشکل شده است، یک‌شنبه 16 ژانویه، از ادامه عملیات نظامی در جبهه‌ جنوب استان مأرب در شمال شرق یمن و پیشروی بیشتر خبر دادند.

این نیروها با پشتیبانی مستقیم هواپیماهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی، توانستند با وارد کردن خسارات سنگین به شبه‌نظامیان حوثی در جبهه «حریب»، پیشروی‌های بزرگی کسب کردند.

فرار حوثی‌ها

خبرنگار «العربیه» در یمن نیز از آزادسازی مناطق جدیدی در منطقه «حریب» از جمله بنی قیس، جراده، ابوموسی، عکرمه و چندین منطقه دیگر پس از نبردهای شدید با شبه‌نظامیان حوثی خبر داد.

نیروهای ارتش و گردان‌های «عمالقه» هم مناطق وسیعی در منطقه «عقبه ملعا» را به کنترل خود درآوردند.

نیروهای ارتش ملی یمن در مارب
نیروهای ارتش ملی یمن در مارب

منابع نظامی ارتش ملی یمن گزارش دادند که همزمان با پیشرفت قابل توجه نیروهای عمالقه در منطقه «الجوبه»، تعداد زیادی از شبه‌نظامیان حوثی از این جبهه فرار کردند.

نبردها در محور جنوب مأرب به کشته و زخمی‌شدن صدها تن از شبه‌نظامیان حوثی و انهدام مقادیر زیادی از تسلیحات در جبهه‌های مختلف منجر شد.

دستاوردهای مهم ارتش ملی یمن

تیپ‌های عمالقه و ارتش ملی یمن طی روزهای گذشته به دستاوردهای زیادی در جبهه‌های نبرد علیه حوثی‌ها دست یافته‌اند. این پیروزی‌ها در شبوه که به‌طور کامل از دست حوثی‌ها آزاد شد و در مارب با پشتیبانی حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی حاصل شده است.

تحولات میدانی مذکور پس از تشدید حملات شبه‌نظامیان حوثی به استان نفت‌خیز مأرب که با بی‌اعتنایی این گروه به هشدارهای بین‌المللی درباره خطراتی که جان هزاران آواره را تهدید می‌کند، رخ داده است.

در حال حاضر حدود سه میلیون نفر در مأرب زندگی می‌کنند که حدود یک میلیون نفر آنها بر اثر جنگ‌طلبی حوثی‌ها از مناطق دیگر یمن به مأرب گریخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید