انفجار و تیراندازی در نزدیکی مقر ائتلاف «تقدم» در جنوب بغداد

اين حمله پس از آن صورت می‌گیرد که تعدادی از مقرهای حزبی و سیاسی در بغداد مورد حملات مسلحانه قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی عراق گزارش دادند که یک انفجار و تیراندازی در نزدیکی مقر عبدالکریم عبطان، یکی از رهبران ائتلاف «تقدم» در منطقه «السیدیه» در جنوب بغداد رخ داده است.

این منابع امنیتی، بامداد یکشنبه 16 ژانویه، بدون اشاره به جزئیات بیشتری گفتند که حمله به مقر ائتلاف «تقدم» با یک نارنجک صورت گرفته است.

این حمله پس از آن صورت گرفت که تعدادی از مقرهای حزبی و سیاسی در بغداد مورد حملات مسلحانه قرار گرفتند.

دولت عراق گفته است که تحقیقات برای کشف عاملان این حملات در جریان است.

این دومین حمله مسلحانه است که به مقر ائتلاف «تقدم» طی سه روز گذشته صورت می‌گیرد.

روز جمعه نیز خبرنگار «العربیه» از یک هجوم مسلحانه به مقر حزب «تقدم» ائتلاف سنی‌ها که محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق، آن را رهبری می‌کند خبر داد.

الحلبوسی اخیرا برای دومین بار برای تصدی پست ریاست پارلمان عراق انتخاب شد.

خبرنگار العربیه با اشاره به اینکه نیروهای امنیتی مقر این حزب را محاصره کرده و تحقیقات فوری آغاز شده است، گفت که حمله به مقر حزب «تقدم» در اعظمیه بغداد توسط دو مهاجم با مواد منفجره انجام شد.

حزب «تقدم» هدف قرار گرفتن مقر خود توسط گروهی که آنان را «قانون شکن» توصیف کرد، محکوم کرد و گفت که این «اقدام تروریستی» همزمان با تحقق دستاوردهای ما که با همکاری شرکای سیاسی خود در این کشور به دست آوردیم، رخ می‌دهد.

این حزب تاکید کرد که «این اقدامات خصمانه نه تنها اراده ما را تضعیف نخواهد کرد بلکه پایبندی ما به مواضع خود که وحدت و ثبات عراق است، را افزایش می‌دهد».

مرکز اطلاع‌رسانی وابسته به نیروهای امنیتی در بغداد، شامگاه پنج‌شنبه نیز از حمله موشکی به منطقه الخضرء در بغداد پایتخت عراق خبر داد.

این مرکز گفت که سه فروند موشک از منطقه کراره شهر «الدوره» در جنوب بغداد به سمت منطقه سبز که سفارت آمریکا در آن مستقر است شلیک شد.

خبرنگار العربیه گفت: «سیستم دفاعی آمریکا در بغداد دو فروند از 3 موشک را رهگیری کرد» در حالی که یکی از موشک‌ها در مجتمع قادسیه در منطقه سبز فرود آمد.

شامگاه شنبه نیز یک منبع امنیتی عراقی از سقوط 3 موشک در اطراف پایگاه نظامی ترکیه‌ «زلیکان» در شمال شرق موصل عراق خبر داد.

این منبع تاکید کرد که این دومین حمله به پایگاه زلیکان در 24 ساعت گذشته است.

گفتنی است که اغلب عراقی‌ها شبه‌نطامیان وابسته به ایران را مسئول این حملات موشکی در بغداد می‌دانند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید