ائتلاف عربی از شهروندان یمنی خواست تا از جاده‌های مارب و البیضاء دوری کنند

تیپ العمالقه با پشتیبانی نیروهای ائتلاف در جبهه «حریب» پیشروی کرده و ارتش ملی یمن و نیروهای مقاومت نیز کنترل اکثر قسمت‌های کوه الشرقی در مارب را به‌دست گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، در بیانیه‌ای از شهروندان غیرنظامی یمنی خواست تا از جاده‌های «مأرب» و «البیضاء» به سوی شهرهای «حریب»، «عین»، «بیحان» و «عسیلان» استفاده نکرده و برای امنیت خود به این مناطق نزدیک نشوند.

ائتلاف عربی شنبه 15 ژانویه اعلام کرد، «به‌وسیله نیروی هوایی مناطق مذکور را شبانه‌روز تحت نظارت داریم و هرگونه تحرکی در این جاده‌ها را مورد هدف قرار می‌دهیم.»

این ائتلاف از شهروندان غیرنظامی خواسته، «از بعدازظهر امروز تا اطلاع ثانوی» از این جاده‌ها استفاده نکنند.

ارتش ملی یمن و تیپ العمالقه امروز در آستانه آزادسازی کامل شهر «حریب» و روستای «جوبه» در استان مأرب هستند.

گزارشگر «العربیه» در یمن نیز خبر داد که نیروهای ارتش و مقاومت مردمی یمن موفق شدند شبه‌نظامیان حوثی را در جنوب این استان به‌طور کامل محاصره کنند.

جنگنده‌های ائتلاف نیز با پشتیبانی از این نبردها، شماری از کامیون‌های شبه‌نظامیان حوثی را مورد هدف قرار دادند. این کامیون‌ها قصد کمک‌رسانی به حوثی‌ها را داشتند.

نیروهای حوثی نیز در حالی‌که در مناطق مسکونی مستقر شده‌اند، بخش‌هایی از جنوب مأرب که ارتش یمن و تیپ العمالقه در آستانه آزادسازی آن بودند را مین‌گذاری کردند.

نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی همچنین موفق شدند کنترل مناطق زیادی از اطراف کوه «الشرقی» را به‌دست گرفته و به‌دنبال آن بسیاری از شبه‌نظامیان حوثی که در بالای این کوه مستقر بودند از این منطقه گریختند.

این مناطق از سوی محور «الرملی» نیز به محاصره نیروهای مقاومت مردمی و ارتش ملی یمن درآمده و درگیری‌هایی در منطقه «لجمه» در حومه «بلق» نیز صورت گرفت.

پیشتر ارتش ملی یمن در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که جبهه جنوبی استان مارب را کاملا محاصره کرده و هر گونه ارتباط حوثی‌ها با این جبهه را قطع کرده است.

در اطلاعیه شنبه 15 ژانویه ارتش یمن آمده که مناطق وسیعی از «بلق شرقی» در استان مارب از دست شبه‌نظامیان حوثی آزاد شده است.

حملات سنگین ارتش ملی یمن همچنین باعث شکستن خطوط دفاعی و عقب‌نشینی حوثی‌های وابسته به ایران از جبهه‌های «لجمه»، «عکد الرملی» و «نقعه» شد و خسارات فراوانی به آنها وارد کرد.

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی ارتش ملی یمن نیز در سخنانی تاکید کرد که در ساعات اندک پیش رو خبر آزادسازی کامل شهر حریب واقع در استان مارب به‌طور رسمی اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید