ائتلاف سکوهای پرتاب موشک‌های بالستیک حوثی را در البیضا منهدم کرد

یگان‌های رزمی ارتش و مقاومت مردمی یمن در جبهه ملعا به تیپ‌های العمالقه پیوسته و در حال پیشروی به سوی حریب در جنوب مأرب هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای مهم از غیرنظامیان خواست از جاده‌های مأرب و البیضا به حریب، عین، بیحان و عسیلان استفاده نکرده و به منظور حفظ جان خود، در نزدیکی این مسیرها تردد نکنند.

ائتلاف عربی، شنبه 15 ژانویه در ادامه همین بیانیه، تأکید کرد که جنگنده‌های آن این مناطق را به صورت شبانه‌روزی رصد کرده و هرگونه تحرک در این مسیرها را هدف قرار می‌دهند و شهروندان از بعدازظهر شنبه تا اطلاع ثانوی نباید در این جاده‌ها تردد کنند.

در همین راستا، ائتلاف عربی اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته، 33 رشته عملیات هدف‌گیری علیه شبه‌نظامیان حوثی نیابتی ایران در مأرب انجام داده که منجر به انهدام 21 خودروی نظامی و کشته و زخمی شدن بیش از 190 نفر از آنها شده است.

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی، همچنین طی 24 ساعت گذشته، در جریان 27 حمله هوایی در منطقه البیضا، بیش از 150 نفر از شبه‌نظامیان حوثی کشته و 16 خودروی نظامی آنها منهدم شد.

در ادامه این گزارش با تاکید بر خنثی‌سازی «اقدامات عمدی شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز عمومی» آمده است: «هر گونه تلاش خصمانه شبه‌نظامیان حوثی، پاسخ فوری به این تهدیدات را به دنبال خواهد داشت و ما به شدت نسبت به ادامه اقدامات خصمانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مراکز عمومی، هشدار می‌دهیم.»

این در حالی است که به گزارش «العربیه»، جنگنده‌های ائتلاف، شنبه 15 ژانویه، سکوهای پرتاب موشک‌های بالستیک شبه‌نظامیان حوثی را در نزدیکی منطقه الصومعه در استان البیضا، در پی شلیک موشک‌های بالستیک به سوی استان‌های آزاد شده، هدف قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف همچنین، تجهیزات و خودروهای حامل فرماندهان و عناصر حوثی را در این منطقه هدف قرار دادند که به گفته منابع محلی، منجر به کشته و زخمی شدن شماری از عناصر شبه‌نظامی حوثی شد.

از سوی دیگر، تیپ‌های العمالقه، شنبه 15 ژانویه از آزادسازی مناطق جدیدی در حریب، در استان مأرب، از کنترل شبه‌نظامیان حوثی خبر دادند.

از طرفی ارتش یمن نیز تأکید کرد که به همراه مقاومت مردمی و تیپ‌های العمالقه، در حال پیشروی از همه محورها به سمت جنوب مأرب است.

به گفته سرتیپ علی حاتم العیسی، فرماندهی عملیات مشترک، پیش‌قراولان ارتش و مقاومت مردمی در جبهه ملعا در آستانه پیوستن به پیپ‌های العمالقه به طرف جبهه حریب هستند.

نیروهای ارتش ملی و تیپ‌های العمالقه شنبه 15 ژانویه، در یک قدمی پایان عملیات آزادسازی حریب و روستای جوبه، در استان مأرب قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، ارتش و نیروهای مقاومت مردمی، شبه‌نظامیان حوثی را در جنوب این استان در محاصره کامل خود قرار داده‌اند.

بر اساس همین گزارش، جنگنده‌های ائتلاف نیز با اجرای عملیات پشتیبانی، چندین کامیون شبه‌نظامیان حوثی را که در حال تامین نیروی کمکی بودند، هدف قرار دادند.
بر اساس آخرین گزارش‌ها، عناصر حوثی با استقرار در مناطق مسکونی اقدام به مین‌گذاری در مناطقی می‌کنند که نیروهای ارتش و تیپ‌های العمالقه در تلاش هستند آنها آزاد کنند.

نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن همچنین، کنترل اکثر نقاط جبل الشرقی را در پی متواری شدن بسیاری از شبه‌نظامیان حوثی مستقر در این کوهستان، به دست گرفته و محور الرملی که محل بروز درگیری‌ها در منطقه لجمه در حومه البلق بود را کاملا به محاصره خود درآوردند.

پیشتر ارتش یمن با بازپس‌گیری بخش‌های وسيعی از البلق در مأرب، از ادامه پیشروی نیروهایش در جبهه‌های مأرب خبر داده و تاكيد کرد که جبهه جنوبی این استان را در محاصر قرار داده و ورودی‌های آن را کاملا مسدود کرده است.

به گزارش «العربیه»، حملات سنگین ارتش ملی یمن همچنین باعث شکستن خطوط دفاعی و عقب‌نشینی حوثی‌های وابسته به ایران از جبهه‌های «لجمه»، «عکد الرملی» و «نقعه» شد و خسارات فراوانی به آنها وارد کرد.

سرتیپ عبده مجلی، سخنگوی ارتش ملی یمن نیز در سخنانی تاکید کرد که در ساعات اندک پیش‌رو خبر آزادسازی کامل شهر حریب در جنوب استان مأرب به‌طور رسمی اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید