کشته‌شدن 330 حوثی و انهدام 29 خورودی نظامی آنها طی 48 عملیات در مارب و البیضاء

بنا به گزارش ارتش یمن، 80 درصد از کل تسلیحات و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب با آتش توپخانه و حملات هوایی ائتلاف منهدم شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حامی دولت قانونی یمن از اجرای 36 عملیات هدف‌گیری علیه شبه‌نظامیان حوثی در مارب طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

ستاد رسانه‌ای ائتلاف عربی، جمعه 14 ژانویه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در این حملات 22 خودروی نظامی منهدم شده و بیش از 250 حوثی کشته شدند.

در این بیانیه آمده است که 12 عملیات علیه شبه‌نظامیان نیابتی ایران در البیضاء طی 24 ساعت انجام شد. در این حملات 7 خودروی نظامی منهدم شد و بیش از 80 نفر از حوثی‌ها کشته شدند.

به گفته ائتلاف عربی در جریان حملات هوایی پنج‌شنبه 13 ژانویه علیه مواضع حوثی‌ها در استان‌های مارب و البیضاء نیز بیش از 340 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف همچنین عنوان کرد که جنگنده‌های این ائتلاف طی 24 ساعت گذشته 31 عملیات علیه شبه‌نظامیان حوثی در مارب انجام دادند که به انهدام 18 خودروی نظامی و کشته شدن بیش از 220 نفر از حوثی‌ها انجامید.

بر اساس همین گزارش، 22 حمله هوایی ظرف 24 ساعت توسط ائتلاف عربی علیه حوثی‌ها در البیضاء انجام گرفت که منجر به انهدام 13 خودروی نظامی و کشته‌شدن بیش از 120 شبه‌نظامی حوثی وابسته به ايران شد.

پیشتر ائتلاف عربی اعلام کرده بود که نیروهای تیپ‌های «یمن مبارک» در جبهه‌های جنوبی مارب، به «پیشروی‌های» مهمی دست یافته و به تیپ‌های العمالقه در همین جبهه پیوستند.

عبده مجالی، سخنگوی ارتش یمن، هم پنج‌شنبه تاکید کرد که 80 درصد از کل تسلیحات و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی در استان مارب با آتش توپخانه و حملات هوایی ائتلاف منهدم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید