کشته شدن 3 فرمانده حوثی در جبهه حریب در جنوب مأرب

تيپ‌های العمالقه منطقه حریب را از سه محور به محاصره درآوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیپ‌های العمالقه با حمله به مواضع شبه‌نظامیان حوثی در شهر حریب واقع در جنوب استان مارب، 3 فرمانده این شبه نظامیان را کشتند.

خبرنگار العربیه جمعه 14 ژانویه گزارش داد که تیپ‌های العمالقه با پیشروی به سوی مرکز شهر حریب، کوه‌های الذرعان و عکرمه که اخیرا به محلی برای پنهان‌شدن نیروهای فراری حوثی تبدیل شده بود را تصرف کردند.

نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن نیز توانستند شبه‌نظامیان نیابتی ایران را از مواضع تحت کنترلشان به سمت گردنه ملعا در جنوب مأرب بیرون برانند. طی این حملات، تعداد زیادی از حوثی‌ها کشته و زخمی شده و شماری از تجهیزات نظامی آنها با آتش ارتش و حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف منهدم شد.

نیروهای مشترک ارتش یمن و مقاومت مردمی با حمایت نیروی هوایی ائتلاف عربی پنج‌شنبه در جریان نبردهایی در جبهه جنوب مأرب، خسارات سنگینی به تجهیزات و نیروهای شبه‌نظامی حوثی وارد کرده و به پیشروی‌های تازه‌ای دست یافتند.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن، ویدیویی از فروریختن استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در برابر پیشروی‌های ارتش و مقاومت مردمی در جنوب مأرب منتشر کرد.

ائتلاف حامی دولت قانونی یمن، شامگاه پنجشنبه 13 ژانویه اعلام کرد که تیپ‌های «یمن مبارک» در جبهه‌های جنوبی مأرب به «پیشروی‌های» مهمی دست یافته و به تیپ‌های العمالقه در این جبهه پیوستند.

بر مبنای همین گزارش‌، درگیری‌های شدیدی در منطقه کوهستانی الفلیحه در منطقه حریب در جنوب مأرب میان تیپ‌های العمالقه و حوثی‌ها در جریان است. این گزارش افزوده که ارتش یمن به همراه مقاومت مردمی به جنوب مأرب در منطقه الفلیحه نزدیک شده و به 3 کیلومتری اردوگاه ام‌ریش رسیده‌اند.

به گفته منابع «العربیه»، نیروهای ارتش با پیشروی در جبهه اللجمه، موفق به شکست خط ارتباطی شبه‌نظامیان حوثی مستقر در کوه‌های البلق با مناطق اطراف آن شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید