کشته‌شدن 340 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف در مأرب و البیضاء یمن

عبده مجالی سخنگوی ارتش یمن: 80 درصد از کل تسلیحات و جنگ‌افزارهای شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب زیر آتش توپخانه و حملات هوایی ائتلاف منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از حملات هوایی ظرف 24 ساعت گذشته علیه مواضع حوثی‌ها در استان‌های مأرب و البیضاء یمن خبر داد که منجر به کشته شدن بیش از 340 شبه‌نظامی حوثی شده است.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف عربی، پنج‌شنبه، 13 ژانویه، در این رابطه عنوان کرد که جنگنده‌های ائتلاف طی 24 ساعت گذشته، 31 عملیات هدف‌گیری علیه شبه‌نظامیان حوثی را در مأرب انجام دادند که به انهدام 18 خودروی نظامی و کشته شدن بیش از 220 نفر از حوثی‌ها انجامید.

بر اساس همین گزارش، در 24 ساعت گذشته 22 رشته حمله هوایی توسط ائتلاف عربی علیه شبه‌نظامیان حوثی در البیضاء انجام گرفته که منجر به انهدام 13 خودروی نظامی و کشته شدن بیش از 120 شبه‌نظامی حوثی مورد حمایت ايران شد.

ائتلاف عربی پیش از آن همچنین از هدف قرار دادن و انهدام بالگردی خبر داد که توسط شبه‌نظامیان حوثی در حال انتقال از فرودگاه بین‌المللی صنعا به سوی جبهه جنوبی مأرب بود.

از طرفی عبده مجالی، سخنگوی ارتش یمن، پنج‌شنبه 13 ژانویه تاکید کرد که 80 درصد از کل تسلیحات و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب با آتش توپخانه و حملات هوایی ائتلاف، منهدم شده است.

ادامه نبرد زمینی ارتش یمن و تیپ‌های العمالقه

در همین راستا به گزارش منابع میدانی، تیپ‌های العمالقه که منطقه حریب را از سه محور در محاصره داشتند، از سمت شمال به وادی لصاد در نزدیکی گردنه ملعاء رسیدند تا راه را بر رسیدن تدارکات حوثی‌ها از منطقه جوبه بسته و به قلب این شهر در محور شرقی نزدیک شده و به سوی کوه‌های الذرعان پیشروی کرده و با عبور از محور جنوبی کوهستان شقیر، به بخش جنوبی حریب به سمت منطقه عین راه یافتند.

بر مبنای همین گزارش‌ها، درگیری‌های شدیدی در منطقه کوهستانی الفلیحه در منطقه حریب در جنوب مأرب بین تیپ‌های العمالقه و حوثی‌ها در جریان است و قوای ارتش یمن به همراه مقاومت مردمی به جنوب مأرب در منطقه الفلیحه نزدیک شده و در فاصله نزدیکی از محور سوم به اردوگاه ام‌ریش قرار گرفتند.

این در حالی است که حملات پنج‌شنبه 13 ژانویه ارتش ملی و مقاومت مردمی در جنوب مأرب، منجر به کشته شدن «محمد علی حمید» از فرماند‌هان حوثی شد.

از سویی دیگر به گفته سرتیپ محمد الغنیمی فرمانده تیپ یکم پیاده ارتش یمن، یگان‌های ارتش، مواضع شبه‌نظامیان در منطقه الصفرا در شرق استان صعده که خاستگاه حوثی‌ها در شمال یمن است را هدف حملات غافلگیرانه خود قرار دادند.

سرلشکر محمد العجابی، فرمانده تیپ سوم با بیان اینکه شبه‌نظامیان حوثی تلاش کردند به مواضع ارتش ملی در جبل کرس الکلح در جبهه الملاحیط در محور مران رخنه کنند، تاکید کرد که نیروهای ارتش توانستند با انواع سلاح‌های سبک، متوسط و گلوله‌باران با آنها مقابله کنند که این درگیری‌ها منجر به زخمی و کشته شدن شماری از حوثی‌ها و به اسارت گرفتن تعدادی از آنها شد و بقیه عناصر شکست‌خورده حوثی با جای گذاشتن اجساد کشته‌های خود از صحنه نبرد متواری شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید