شاباک: مامور اطلاعاتی ایران 5 زن اسرائیلی را عضوگیری کرد

اقدام دستگاه اطلاعاتی ایران به عضوگیری از میان شهروندان اسرائیلی در چارچوب درگیری‌های غیرمستقیم دو کشور است که در سال‌های اخیر، جنبه سایبری به خود گرفته و تا انجام عملیات هک، جنگ کشتی‌ها و همچنین برخی حملات به سایت‌های حساس در ایران پیش رفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل از تلاش عوامل اطلاعاتی ایران برای عضوگیری از میان شهروندان زن اسرائیلی به هدف جاسوسی برای ایران، پرده برداشت.

رسانه‌های اسرائیلی، چهارشنبه 12 ژانویه گزارش دادند که سرویس امنیت داخلی اسرائیل، «شاباک» اعلام کرد یک مامور اطلاعاتی ایران به نام «رامبد نامدار»، با ادعای یهودیت، با چند زن اسرائیلی ارتباط گرفته و آنها را برای انجام مأموریت‌های اطلاعاتی، عضو‌گیری کرده است.

نامدار پس از برقراری ارتباط با این چند زن از طریق فیس‌بوک، 5 نفر از آنها را برای انجام ماموریت‌های مخفیانه به نفع ایران به خدمت گرفته است.

این زنان که همگی از مرکز اسرائیل بودند، در مرحله بعدی با نامدار در فیس‌بوک آشنا شدند اما این مامور مخفی بعداً از آنها خواست که به جای فیس‌بوک از طریق واتس اپ با او در ارتباط باشند.

چهره خود را نشان نداد

نامدار همچنین چندین بار از طریق «مکالمه تصویری» با آنها صحبت کرد اما به بهانه خرابی دوربین گوشی خود، از نشان دادن چهره‌اش، خودداری کرد.
با این که برخی از این زنان مشکوک بودند که او ممکن است، افسر اطلاعاتی ایران باشد، به گفت‌وگو با او ادامه دادند و در ازای دریافت پول، پذیرفتند که درخواست‌های او را عملی سازند.

بازجویی و محاکمه

شاباک همچنین تاکید کرد که این عملیات با همکاری پلیس خنثی شده و پنج زن که در ارتباط با این پرونده دستگیر شده‌اند در حال حاضر تحت بازجویی قرار دارند.

آخرین گزارش‌ها حاکی از صدور کیفرخواست برای برخی از آنها است اما با درخواست وکیل متهمان، از انتشار اسامی آنها جلوگیری شد.

این اقدام برای عضوگیری در چارچوب درگیری غیرمستقیم دو کشور قرار دارد که در سال‌های اخیر، جنبه سایبری به خود گرفته و بیشتر به سمت عملیات هک، جنگ کشتی‌ها و همچنین برخی حملات به سایت‌های حساس در ایران ادامه یافته که انگشت اتهام در این مورد به سوی تل‌آویو نشانه رفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید