ارتش یمن از انهدام 80 درصد تسلیحات حوثی‌ها در مأرب خبر داد

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن از انهدام یک بالگرد متعلق به شبه‌نظامیان حوثی که از فرودگاه صنعا به جبهه جنوبی مأرب منتقل شده بود، خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبده مجلی، سخنگوی ارتش ملی یمن، پنجشنبه 13 ژانویه، از انهدام 80 درصد از کل تسلیحات و تجهیزات شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب خبر داد.

بر اساس بیانیه سخنگوی ارتش ملی یمن، نیروهای این کشور با استفاده از آتش توپخانه و هوانوردی و همچنین با پوشش هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی هشتاد درصد از تجهیزات شبه نظامیان در استان مأرب را منهدم کرده است.

به گزارش خبرگزاری یمن، مجلی گفت: «توپخانه ارتش و نیروهای «عمالقه» مراکز، سایت‌ها و زاغه‌های تسلیحات حوثی‌ها را با آتش سنگین خود هدف قرار داده و اغلب آنها را منهدم کرد.

او گفت همزمان جنگنده‌های ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن با انجام حملات هوایی متمرکز و دقیق، ده‌ها مکان و مرکز تجمع این گروه را در سرتاسر منطقه مأرب هدف قرار دادند، او گفت این حملات باعث خسارات‌های سنگین جانی و تجهیزاتی حوثی‌ها شد.

در همین حال ائتلاف در بیانیه‌ای از انهدام یک بالگرد متعلق به شبه‌نظامیان حوثی که از فرودگاه صنعا به جبهه جنوبی مأرب منتقل می‌شد، خبر داد.

ائتلاف عربی همچنین با هشدار به شبه‌نظامیان حوثی اعلام کرد، همه تحرکات این گروه تروریستی برای انتقال سلاح به جبهه‌ها را زیر نظر داشته است.

جبهه‌های جنوبی و غربی مأرب طی هفته‌های گذشته شاهد نبردهای شدید بین ارتش ملی و مقاومت مردمی از یک سو و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از سوی دیگر بوده است.

نیروهای دولت قانونی یمن با حمله از محور جنوبی به سوی اردوگاه «ام ریثش» و همزمان با پیشروی نیروهای «عمالیقه» از سمت جنوب به اردوگاه از دو جهت نیروهای حوثی را تحت فشار قرار داده‌اند.

این حمله پس از تنگ کردن دایره تحرک نظامی حوثی‌ها و شکست دادن این گروه در جبهه شمال غربی منطقه مأرب صورت می‌گیرد.

در حالی که ارتش یمن به عملیات خود در مأرب ادامه می‌دهد، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه چهارشنبه اعلام کرد کرد طی 24 ساعت گذشته، 17 رشته عملیات هوایی را علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در این استان انجام داده است.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف اعلام کرد، در جریان 17 رشته عملیات ائتلاف در مأرب 11 خودروی نظامی منهدم و 110 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

بیانیه ائتلاف عربی همچنین از حملات جنگنده‌های ائتلاف علیه مواضع حوثی‌ها در استان البیضاء و انهدام 10 خودروی نظامی و کشته‌شدن 90 شبه‌نظامی حوثی خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید