کشته شدن 200 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف عربی در مأرب و البیضاء

نبرد نیروهای ارتش یمن در جبهه‌های جنوبی مأرب علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران همچنان ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که ارتش یمن به عملیات خود در مأرب ادامه می‌دهد، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد طی 24 ساعت گذشته، 17 رشته عملیات هوایی را علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در این استان انجام داده است.

ستاد اطلاع‌رسانی ائتلاف چهارشنبه 12 ژانویه، اعلام کرد که در جریان 17 رشته عملیات ائتلاف در مأرب 11 خودروی نظامی منهدم و 110 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است که در حملات جنگنده‌های ائتلاف علیه مواضع حوثی‌ها در استان البیضاء، 10 خودروی نظامی منهدم و 90 شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

خبرنگار «العربیه» نیز چهارشنبه 12 ژانویه اعلام کرد که ارتش یمن با به کنترل درآوردن مواضع جدیدی در گردنه ملعاء در منطقه حریب، تا فاصله 3 کیلومتری از اردوگاه استراتژیک ام‌ریش پیشروی کرده است.

عقب‌راندن شبه‌نظامیان حوثی

به گفته خبرنگار «العربیه در یمن، ارتش یمن پس از پیشروی در موضع اللجمه، شبه‌نظامیان حوثی مستقر در رشته کوه البلق و مناطق اطراف آن را عقب‌رانده است.

همزمان انتشار تصاویر ویدئویی از مکان عملیات، بیانگر پیشروی ارتش در برخی از تپه‌های ملعاء بود.

یکی از فرماندهان میدانی حاضر در صحنه نبرد با تاکید بر بالا بودن روحیه ارتش، خاطرنشان کرد که نیروهای تیپ‌های العمالقه، که از منطقه عسیلان در شبوه آمده بودند، ضمن پاکسازی حوثی‌ها از این منطقه محور شمالی را برای نیروهای ارتش ایمن ساختند.

دستاوردهای دیگر

شایان ذکر است که تیپ‌های العمالقه و ارتش یمن در روزهای گذشته، پیروزی‌های بزرگی را با آزادسازی کامل استان شبوه و پیشروی در مناطق جنوبی استان مأرب رقم زدند و نبردها و پیشروی‌ها با برخورداری از پوشش حملات هوایی ائتلاف عربی علیه مواضع حوثی‌ها، همچنان ادامه‌ دارد و حوثی‌ها در جبهه‌های جنوبی متحمل خسارت‌های جانی و مادی سنگینی شدند.

این تحولات میدانی، یک سال پس از یورش شبه‌نظامیان به منطقه سرشار از منابع نفتی و گازی مأرب صورت می‌گیرد. حوثی‌ها از اوایل سال گذشته به‌رغم تمامی هشدارهای بین‌المللی و سازمان ملل در مورد خطرات جانی درگیری‌ها بر غیرنظامیان به این مناطق یورش برده بودند.

شایان ذکر است که نزدیک به 3 میلیون نفر در حال حاضر در استان مأرب ساکن هستند که نزدیک به یک میلیون نفر از آنها از دیگر مناطق آواره شده و از ترس اقدامات جنایت‌کارانه حوثی‌ها به این شهر گریخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید