وزیر انرژی سعودی: ذخایر عظیم اورانیوم داریم که مورد بهره‌برداری تجاری قرار خواهیم داد

عبدالعزیز بن سلمان: اگرچه پادشاهی عربی سعودی همواره تولید کننده انرژی بوده اما اکنون منبع انرژی این کشور در نیروی انسانی جوان آن است و دختران و پسران جوان، پر‌عزیمت و بلند‌پرواز سعودی منبع بسیار ارزشمند انرژی و منشأ تحول در این پادشاهی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی پادشاهی عربی سعودی، از تاسیس یک شرکت وابسته به شرکت دولتی سعودی «معادن» برای تامین هر گونه منابع فلزی مورد نیاز در خارج از کشور، خبر داد.

وزیر انرژی سعودی چهارشنبه، 12 ژانویه طی سخنرانی خود در کنفرانس بین‌المللی معدن‌کاری که در ریاض برگزار شد، با اشاره به افزایش تقاضا برای فلزات به میزان 600% ، اظهار داشت: «ذخایر عظیم اورانیوم داریم و بهره‌برداری تجاری از آن را به بهترین نحو ممکن آغاز خواهیم کرد.»

او افزود: «با ذخایر اورانیوم با شفافیت کامل تعامل خواهیم کرد و در جستجوی شرکای مناسبی خواهیم بود».

وزیر انرژی سعودی اعلام کرد: «ما در زمینه تولید هیدروژن، مصمم هستیم و سعودی ارزان‌ترین تولید کننده انرژی پاک هیدروژن خواهد بود».

او در ادامه خاطر نشان کرد: «ما از جایگاه برتری در توانمندی‌های مربوط به «سنگ نفت» برخورداریم و دارای فناوری‌های پیشرفته‌ای هستیم که سازگار با محیط زیست هستند.»

به گفته وزیر انرژی سعودی، «روند تحول انرژی باید مشروط به ملاحظات دقیق باشد نه ملاحظات برخاسته از روابط عمومی و نباید به خاطر ایجاد این تحول، موضوع امنیت انرژی را رها کنیم».

عبدالعزیز بن سلمان در ادامه سخنانش گفت: «همواره بر این تاکید دارم که تحول انرژی باید با در نظر گرفتن سه محور «تضمین امنیت انرژی، کمک به میلیاردها انسان نابرخوردار از توسعه و رفاه اقتصادی و تغییرات اقلیمی» مدیریت شود.

او با تاکید بسیار بر محتوای داخلی سرمایه‌گذاری‌ها، خاطرنشان کرد که تا سال 2030 فرصت‌هایی به ارزش 2.8 تریلیون ریال سعودی در ارتباط با محتوای داخلی سرمایه‌گذاری‌ها وجود خواهد داشت.

وزیر انرژی سعودی تاکید کرد که تدوین استاندارد‌هایی برای ارزیابی عملکرد کشورش در زمینه توسعه محتوای داخلی امری گریزناپذیر است.

به گفته وزیر انرژی سعودی « پادشاهی عربی سعودی، همواره تولید کننده انرژی بوده اما اکنون انرژی این کشور در نیروی جوانان آن است و در دختران و پسران جوان پر‌عزیمت و بلند‌پرواز سعودی منبع انرژی بسیار ارزشمندی است و آنها منشأ تحول در این پادشاهی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید