نشست سران مصر و فلسطین برای بررسی احیای روند صلح

رهبران مصر و فلسطین در این دیدار در مورد ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌های تنگاتنگ چه در سطح دوجانبه یا سه‌جانبه با مشارکت اردن توافق کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری مصر در راستای احیای روند صلح با محمود عباس، رئیس‌ دولت خودگردان فلسطین در شرم‌الشیخ دیدار کرد.

در این ملاقات که ظهر سه‌شنبه 11 ژانویه انجام شد، در مورد ادامه رایزنی‌های فشرده و هماهنگی چه در سطح دوجانبه یا سه‌جانبه، با مشارکت اردن به منظور احیای روند صلح خاورمیانه، توافق شد.

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری مصر، السیسی در این دیدار با تاکید بر ثبات موضع مصر در حمایت از آرمان فلسطین و حل و فصل عادلانه و همه‌جانبه آن مطابق با قوانین بین‌المللی، تمایل مصر به حمایت از اقدام دیپلماتیک کنونی فلسطین در سطح بین‌المللی و منطقه‌ای به منظور شکل دادن به روندی سیاسی را ابراز کرد که امکان از سرگیری مذاکرات صلح را فراهم می‌کند.

محمود عباس، رئیس دولت خودگردان فلسطین نیز به نوبه خود از تلاش‌های صادقانه مصر به رهبری السیسی در حمایت از آرمان فلسطین و توانمندسازی مردم آن در راستای رویارویی با چالش‌های مختلف فراروی فلسطینیان، قدردانی و تشکر کرد و نقش تاریخی مصر در این زمینه و ثبات و تداوم آن با هدف دستیابی به راه حلی عادلانه و جامع برای مسئله فلسطین را مورد ستایش قرار داد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر افزود: «طی این دیدار، تلاش‌ها برای بازسازی نوار غزه و همچنین آخرین تحولات در عرصه فلسطین در پرتو رویدادهای تاثیر‌گذار بر مسأله فلسطین در تمامی سطوح داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی به بحث گذاشته شد و آخرین تلاش‌ها و تماس‌های فشرده منطقه‌ای مصر در این زمینه مطرح شد.»

به گفته او رهبران مصر و فلسطین در این دیدار در مورد ادامه رایزنی‌ها و هماهنگی‌های تنگاتنگ چه در سطح دو‌جانبه یا سه‌جانبه با مشارکت اردن، توافق کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید