الاریانی: ارتش یمن با پیشروی‌ در جنوب مأرب خسارت‌های سنگینی به حوثی‌ها وارد کرد

تیپ‌های العمالقه یمن در نبرد علیه شبه‌نظامیان حوثی مناطق وسیعی را در شهرستان حریب به کنترل خود درآوردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر الاریانی‌، وزیر اطلاع‌رسانی یمن با اعلام خبر پیشروی‌های چشمگیر ارتش یمن در جبهه‌های جنوب استان مأرب، تاکید کرد که در این نبرد‌ها خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن سه‌شنبه 11 ژانویه در «توییتر» فروپاشی‌ها در صفوف شبه‌نظامیان حوثی در جنوب این استان را گسترده توصیف کرد.

این در حالی است که تیپ‌های العمالقه سه‌شنبه تسلط خود بر مناطق وسیعی از شهرستان حریب در جنوب استان مأرب را اعلام و تاکید کرد که در این درگیری‌ها خسارت‌های بزرگ جانی و تجهیزاتی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شده است.

تشدید نبرد علیه حوثی‌ها

به گزارش خبرنگار «العربیه»، نیروهای کمکی تیپ‌های العمالقه با حرکت به سمت جنوب مأرب و شرق استان البیضاء، نبرد علیه حوثی‌ها در این منطقه را تشدید کردند.

همزمان با آن ارتش یمن و مقاومت مردمی این کشور به پیشروی‌های خود به سمت مناطق جنوب مأرب، در محور الرملی در شرق جبل البلق به سمت الفلیحه و اردوگاه ام‌ریش با هدف محاصره عناصر حوثی مستقر در اين منطقه، ادامه می‌دهند.

در همین حال پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در رصد، شناسایی و انهدام گروه‌های شبه‌نظامیان حوثی ادامه دارد. ائتلاف روز گذشته 49 رشته عملیات هوایی علیه مواضع حوثی‌ها در استان‌های شبوه و مأرب انجام داد که به کشته شدن 270 شبه‌نظامی حوثی و انهدام 36 خودرو نظامی آنها انجامید.

به‌رغم هشدارهای بین‌المللی نبردها در مأرب که دارای سه میلیون نفر جمعیت و منابع غنی نفت و گاز است که نزدیک به یک میلیون از جمعیت آن آوارگان جنگی هستند از اوایل سال گذشته با یورش حوثی‌ها به این استان و آواره شدن هزاران نفر آغاز شد.

شایان ذکر است که نیروهای تیپ‌های العمالقه و نیروهای ارتش یمن روز گذشته توانستند تمامی مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در استان شبوه را پس از 10 روز درگیری آزاد کنند و نبردها و پیشروی‌های این نیروها هم‌اکنون به سوی استان‌های البیضاء و مأرب امتداد یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید