کشته‌شدن 270 شبه‌نظامی حوثی طی حملات ائتلاف در مأرب و شبوه یمن

تیپ‌های العمالقه یمن در شهرستان نعمان در استان البیضاء پیشروی کرده و یگان‌های آن به خنثی‌سازی مین‌های کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها اقدام کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات هوایی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در پشتیبانی از یگان‌های ارتش یمن و دفاع از غیرنظامیان این کشور، بار دیگر مواضع حوثی‌ها در استان‌های مأرب و شبوه، هدف بمباران‌های پی در پی جنگنده‌های ائتلاف قرار گرفت و خسارت‌های جانی و مادی سنگینی به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران وارد شد.

در همین راستا ائتلاف عربی دوشنبه 10 ژانویه اعلام کرد ظرف 24 ساعت گذشته، 11 رشته عمليات هوايى علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب انجام داده كه طی آن بیش از 50 شبه‌نظامی حوثی کشته و 7 خودروى زرهی آنها منهدم شد.

ائتلاف همچنین اعلام کرد که همزمان با آن 38 رشته عمليات هوايى علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان شبوه انجام داده كه طی آن بیش از 220 شبه‌نظامی حوثی کشته و 29 خودروی زرهی آنها منهدم شده است.

این در حالی است که تیپ‌های العمالقه یمن دوشنبه به پاکسازی و تامین امنیت شهرستان العین که کنترل آن را مجددا به دست گرفته‌اند، ادامه داده و برخی یگان‌های آن به سوی شهرستان نعمان در استان البیضا اقدام به پیشروی کرده‌اند.

و بدین ترتیب کل شهرستان‌های ده‌گانه استان شبوه یمن به کنترل نیروهای دولت قانونی یمن افتاده و حوثی‌ها از آن به سوی استان مجاور البیضاء عقب‌نشینی کردند.

عقب‌نشینی حوثی‌ها به سوی البیضاء به آن دلیل صورت می‌گیرد که این گروه شبه‌نظامی در آن منطقه از همراهی و حمایت مردمی برخوردار نیستند و نگران آن هستند که امتداد درگیری‌ها به آنجا منجر به از دست دادن کنترل بر این منطقه شود.

در همین رابطه خبرنگار «العربیه» گزارش داد که تیپ‌های العمالقه اقدام به مین‌زادیی در مناطق آزاد شده کرده و علاوه بر زدودن مین‌های کارگذاشته شده توسط حوثی‌ها، آن منطقه را نیز از حضور شبه‌نظامیان پاکسازی کردند.

شایان توجه است که استان شبوه سومین استان بزرگ یمن است که از موقعیت جغرافیایی مهمی برخوردار است و علاوه بر منابع و تاسیسات نفتی دارای دو بندر استراتژیک برای صادرات نفت و گاز است. به همین دلایل بازپس‌گیری شبوه از اهمیت سوق‌الجیشی فوق‌العاده‌ای برخوردار است، به این معنا که هر طرفی که بر شبوه تسلط یابد در واقع بر مهمترین محور جغرافیایی یمن کنترل پیدا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید