ارتش تركيه استفاده از سامانه‌های دفاع هوایی را به مخالفان سوری آموزش می‌دهد

بر اساس این گزارش مخالفان سوری روش‌ها و فنون نظامی مربوط به نحوه شلیک موشک ضد هوایی به جنگنده‌ها را به‌صورت دقیق آموزش می‌بینند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، ارتش ترکیه افسرانی را برای آموزش کامل مخالفان سوری با سامانه‌های دفاع هوایی آماده کرده است.

این نهاد حقوق‌بشری، دوشنبه 10 ژانویه، به نقل از منابع خود گزارش داد که افسران نیروهای ترکیه مخالفان سوری مستقر در اردوگاه نظامی «المسطومه» در نزدیکی شهر ادلب را با موشک‌های ضدهوایی آموزش می‌دهند.

بر اساس این گزارش، مخالفان سوری روش‌ها و فنون نظامی مربوط به نحوه شلیک موشک ضد هوایی به جنگنده‌ها را به صورت دقیق آموزش می‌بینند.

دیدبان حقوق بشر سوریه با بیان اینکه نیروهای ارتش ترکیه برای آموزش کامل نیروهای جنگجوی سوری برای استفاده از تسلیحات ضدهوایی آماده شده‌اند، اعلام کرد، 150 تن از مخالفان سوری در مرحله کنونی آموزه‌های تئوری درباره نحوه استفاده از این اسلحه ضدهوایی را آموزش دیده و در روزهای آینده دوره‌های عملی خواهند دید.

با آموزش این 150 تعداد از نیرو‌های مخالف سوری، تعداد نیروهای آموزش دیده با اسلحه ضد زره، توپخانه و ماشین آلات سنگین به بیش از یک هزار جنگجوی سوری می‌رسد.

این نیروها که اغلب در گروه‌های مخالف سوری تحت حمایت ترکیه‌اند، در منطقه معروف به منطقه «کاهش تنش» مستقر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید