مقتدی صدر: فشارهای خارجی ما را از تشکیل کابینه اکثریت ملی منصرف نخواهد کرد

العربیه: نشست مهمی در مقر ستاد سیاسی جریان صدری به رهبری مقتدی صدر در بغداد با حضور نیروهای سیاسی در راستای تدارک مقدمات برگزاری جلسه پارلمان عراق برگزار شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نشست‌ها و رایزنی‌های غیرعلنی در عراق در راستای برپایی بزرگترین فراکسیون و در نتیجه آن، تشکیل کابینه جدید قبل از جلسه پیش‌روی پارلمان در یکشنبه آینده، افزایش یافته است.

در این رابطه مقتدی صدر، رهبر جریان صدری، جمعه 7 ژانویه تاکید کرد که هرگونه «تهدید یا فشار خارجی»، جریان او را از تلاش برای تشکیل «دولت اکثریت ملی» در عراق، منصرف نخواهد کرد.
او در بیانیه خود در توییتر افزود: «خواست مردم، حکومت اکثریت ملی است و هرگونه فشار خارجی، ما را از آن منصرف نخواهد کرد. هر گونه تهدیدی بر اراده، پیشرفت و عزم ما در حرکت به سمت دموکراسی عادلانه اصیل، آزاد و سالم در عراق خواهد افزود.»

مقتدی صدر افزود: «ما زیاده‌‌خواه سیاسی نیستیم و تنها به میهن می‌اندیشیم».
از طرفی بنا به منابع «العربیه»، نشست مهمی امروز در مقر ستاد سیاسی جریان صدری به رهبری روحانی شیعه عراقی، مقتدی صدر در بغداد با حضور نیروهای سیاسی در جهت تدارک مقدمات برگزاری جلسه پارلمان عراق برگزار شد.

حضور دو حزب کُرد

به گفته منابع فوق‌الذکر، هیئتی از دو حزب کُرد شامل اتحادیه میهنی کردستان و حزب دمکرات در این نشست شرکت داشتند.

این در حالی است که به گفته سایت «بغداد الیوم»، نشست دیگری توسط هیأت هماهنگی در منزل نوری المالکی، نخست وزیر پیشین عراق متشکل از چهره‌های طرفدار رژیم ایران، برگزار شد.

گفتنی است جنبش صدری‌ها که با کسب 73 کرسی در پارلمان عراق، پیروز انتخابات پارلمانی دهم اکتبر گذشته است، بارها اعلام کرده که در صدد ایجاد ائتلاف‌ فراگیر متشکل از احزاب سیاسی و گروه‌های مختلف در عراق است تا بتواند دولت «اکثریت ملی» را تشکیل دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید