افشای اسرار حزب‌الله لبنان در پی سرنگونی پهپاد آن در اسرائیل

فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل: در صورت حمله به تل‌آویو ما از نیروی ضربتی علیه حزب‌الله استفاده خواهیم کرد که حتی تصور شدت آن دشوار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی سرنگونی پهپاد حزب‌الله در مرز لبنان و اسرائیل در سه‌شنبه گذشته، عکس‌هایی از رهبران و عناصر حزب‌الله لبنان فاش شد که در حافظه دوربین این پهپاد ذخیره شده بود.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل، جمعه 7 ژانویه در توییتی توضیح داد که این پهپاد، تصاویری از اعضای گروه شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان که در حال آموزش فناوری استفاده از پهپادها بودند را در حافظه خود داشت که چهره اپراتورهای این پهپاد را نشان می‌دهد.

Advertisement

ردیابی فعالیت‌های حزب‌الله

ادرعی همچنین افزود که نیروی ویژه موسوم به «لشکر جلیل» اسرائیل در ماه‌های اخیر موفق به ردیابی فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در ارتباط با به کارگیری پهپادها شده است.

ادرعی خاطرنشان کرد: «لشکر نیروهای ویژه، توان ارتش را برای رهگیری پهپادها پس از عبور از مرز به سمت اسرائیل تقویت کرده است؛ به شکلی که ماه‌های گذشته شاهد افزایش چشمگیری در تعداد پهپادهای سرنگون شده بود که آخرین مورد آن چند روز پیش سرنگون شد.»

شایان ذکر است که آویخای ادرعی در 4 ژانویه اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی، یک پهپاد حزب‌الله را در مرز میان لبنان و اسرائیل سرنگون کردند. او در آن تاریخ افزود که این پهپاد « از داخل لبنان پرتاب شده و از مرز عبور کرد و نیروهای کنترل هوایی، آن را رهگیری کردند» بدون این که توضیح بیشتری بدهد.

تومر بار، فرمانده جدید نیروی هوایی اسرائیل، هفته گذشته تهدید کرده بود که در صورت حمله به تل‌آویو، حزب‌الله هدف حملاتی سنگین قرار خواهد گرفت. او گفته بود: «ما از نیروی ضربتی استفاده خواهیم کرد که حتی تصور شدت آن در هر رویارویی آینده، دشوار است».

او تاکید کرده بود که ارتش اسرائیل، اطلاعات زیادی در مورد حزب‌الله لبنان و مواضع آن در اختیار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید