ارتش ملی یمن خط تدارکات حوثی‌ها در استان «شبوه» را به کنترل درآورد

خبرگزاری رسمی یمن: حمله حوثی‌ها با موشک بالستیک به یک ایستگاه پمپ بنزین در منطقه عسیلان از توابع استان شبوه دست‌کم 4 کشته بر جای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری یمن از درگیری شدید میان ارتش ملی و گردان‌های «عمالیق» از یک سو و شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران از سوی دیگر در استان «شبوه» خبر دادند.

خبرنگار «العربیه» عصر پنج‌شنبه 6 ژانویه گزارش داد که گردان‌های «عمالیق» تقاطع «الدهولی» دروازه بیحان علیا را به کنترل خود درآوردند.

در همین راستا ارتش ملی یمن نیز بر تقاطع «حریب» که خط تدارکات حوثی‌ها و مسیر ارتباطی استان‌های مأرب و «شبوه» است را به کنترل خود درآورد.

در تازه‌ترین تحولات نیز اعلام شد که گردان‌های العمالقه یمن 4 نقطه راهبردی را در بین استان‌های مأرب و شبوه به تصرف خود درآوردند و طی درگیری‌های غرب شبوه نیز دهها شبه‌نظامی حوثی کشته شدند.

از سویی خبرگزاری رسمی یمن گزارش داد که حوثی‌ها با موشک بالستیک یک ایستگاه پمپ بنزین را در منطقه عسیلان در استان شبوه هدف قرار دادند که در این حمله دست‌کم 4 نفر کشته شدند.

شدیدترین درگیری‌ها

از سویی خبرنگار «العربیه» تاکید کرد که این درگیری‌ها شدیدترین درگیری‌ها از زمان آغاز عملیات آزادسازی شمال غرب «شبوه» است که توسط نیروهای گردان «عمالیق» در منطقه «بیحان» برای پاکسازی شهر از شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران صورت می‌گیرد.

طبق این گزارش حوثی‌ها در این نبرد متحمل تلفات سنگین شده و ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در این درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

خبرنگار العربیه همچنین از تسلیم شدن ده‌ها نفر از حوثی‌ها در جریان حمله به شهر بیحان خبر داد و گفت که حملات ارتش ملی یمن به شبوه از هفت جهت با پوشش هوایی جنگنده‌های ائتلاف عربی همراه بود.

فرار حوثی‌ها از جبهه‌های جنگ

شبه‌نظامیان حوثی طی روزهای گذشته در جبهه بیحان ضربات دردناکی متحمل شدند که به گفته شاهدان عینی عناصر حوثی به طور گروهی از طریق «عقبه القنذغ» به سمت استان البیضا فرار کردند.

فرار نیروهای حوثی باعث شد که این گروه شبه‌نظامی برای جلوگیری از فروپاشی خطوط خود و منع فرار تعداد بیشتری از نیروهای خود، پست‌های بازرسی متعددی ایجاد کنند.

نیروهای مشترک با پشتیبانی ائتلاف عربی از چند روز پیش حملات گسترده‌ای را در جبهه‌های مأرب، شبوه و البیضا علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، آغاز کردند. ارتش ملی یمن با حمایت هوایی ائتلاف عربی توانست ضربات سنگینی بر این گروه وارد کند.

حوثی‌ها در سپتامبر 2021 توانستند 3 منطقه جنوب شبوه از جمله منطقه عسیلان که روز گذشته توسط نیروهای دولت قانونی یمن باز پس گرفته شد را به تصرف خود درآوردند. اکنون ارتش ملی نه تنها عسیلان بلکه مناطق دیگری در بیحان و عین را باز پس گرفت.

هفته گذشته نیز ارتش ملی یمن توانست با چند واحد نظامی جبهه ساحل غربی استان شبوه را از دست حوثی‌ها باز پس گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید