ادامه پیشروی ارتش یمن در مأرب و بازپس‌گیری مناطقی در استان شبوه

جنگنده‌های ائتلاف عربی در پشتیبانی از نیروهای ارتش یمن طی حملاتی هوایی مواضع شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های جنوبی و غربی هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با ادامه نبردها در استان‌های شبوه و مأرب، ارتش یمن و گردان‌های العمالقه، توانستند در چندین منطقه پیشروی‌های چشمگیری را محقق کنند.

مرکز رسانه‌ای ارتش یمن جمعه 7 ژانویه، اعلام کرد که در جریان پیشروی‌های ارتش یمن در غرب منطقه شبوه، خسارات جانی و مادی سنگینی به شبه‌نظامیان حوثی وارد شد.

بر اساس همین گزارش، گردان‌های العمالقه، در این پیشروی‌ها موفق شدند، منطقه الحنو در بیحان واقع در استان شبوه را به کنترل خود در آورند.

پیشروی به سمت غرب مأرب

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش یمن همچنین اعلام کرد که نیروهای ارتش با برخورداری از حمایت مقاومت مردمی، پیشروی‌های متعددی را به ثبت رسانده و در ادامه نبردها، شبه‌نظامیان حوثی را در مناطق جنوب مأرب، به ویژه بخش‌های جنوبی جبل البلق شرقی تا منطقه الملعا و ام‌ ریش شکست دهد.

نیروهای ارتش همچنین با پشتیبانی توپخانه در جبهه غرب مأرب، پیشروی کرده و تجهیزات مکانیزه شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کردند.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، حوثی‌ها در جریان این پیشروی‌ها، متحمل خسارت‌های سنگین شده و ده‌ها شبه‌نظامی حوثی در شماری از جبهه‌ها اقدام به فرار کردند.

بر اساس آخرین اخبار، جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن نیز همزمان، نیروهای کمکی و استحکامات حوثی‌ها را در جبهه‌های جنوب و غرب هدف قرار داده و خسارت‌های جانی و تجهیزاتی را به شبه‌نظامیان وارد کردند.

این در حالی است ائتلاف عربی روز گذشته اعلام کرد که طی 28 رشته عملیات در 24 ساعت گذشته در مأرب، 150 شبه‌نظامی حوثی کشته و 19 خودروی نظامی آنها منهدم شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید