سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی‌ها توسط پدافند هوایی سعودی

کشتی تجاری «روابی» پیشتر توسط شبه‌نظامیان حوثی ربوده شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که پدافند دفاعی سعودی توانست یک پهپاد شلیک‌شده به سمت این کشور را شناسایی و منهدم کند.

ائتلاف عربی، پنج‌شنبه، 6 ژانویه در بیانیه‌ای افزود که تمام اقدامات لازم جهت حمایت و خنثی‌سازی تهدیدها علیه شهروندان غیرنظامی را انجام خواهد داد.

ائتلاف شامگاه چهارشنبه نیز اعلام کرده بود که از سوی یک نفت‌کش در برابر بندر الحدیده سیگنال وضعیت اضطراری دریافت کرده بود. این نفتکش توسط افراد مسلح مورد اذیت و آزار قرار گرفته بود.

به گفته ائتلاف، شاخص‌های پرخطری در این منطقه و کوریدور دریایی مقابل بندر الحدیده وجود دارد.

این ائتلاف به فرماندهی سعودی روز چهارشنبه توانست «عملیات آماده‌سازی برای یک اقدام خصمانه توسط یک قایق بمب‌گذاری‌شده از بندر الصلیف در یمن» را شناسایی و تایید کند.

بر اساس بیانیه‌ای که دیروز منتشر شد: ««بندر الحدیده، مرکز اصلی دریافت و مونتاژ موشک‌های بالستیک ایران است و بندرهای الحدیده و الصلیف، دو کانون اصلی اقدامات خصمانه و تهدید امنیت ناوبری دریایی را تشکیل می‌دهند.»

سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی نیز، سه‌شنبه 4 ژانویه، ضرورت آزادسازی کشتی تجاری ربوده شده «روابی» با پرچم امارات از سوی شبه‌نظامیان حوثی در سواحل یمن را گوشزد کرد.

المالکی در این زمینه افزود، این کشتی در حال انجام عملیاتی دریایی از جزیره «سقطری» به بندر «جازان» بوده و پس از پایان بهره‌برداری از بیمارستان سیّار سعودی در جزیره سقطری، این کشتی بر عرشه خود تجهیزات پزشکی مربوطه را حمل می‌کرد و به همین علت، ربودن این کشتی، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قوانین ناوبری دریایی مربوطه است.

سخنگوی ائتلاف عربی گفت: «اگر حوثی‌ها به قوانین بین‌المللی و قوانین ناوبری دریایی پایبند نباشند، «بندرهای محل اقدام و پناه‌دهی به عملیات دزدی دریایی، ربایش، سرقت مسلحانه دریایی و عوامل عملیات اجرا شده دزدی دریایی، مطابق با مفاد قوانین بین‌المللی انسانی و قوانین دریایی مرتبط به اهداف نظامی مشروع، تبدیل خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید