ارتش قانونی یمن کنترل ورودی‌ و حومه شهر بیحان در استان شبوه را به‌ دست گرفت

گردان العماقله به سوی پمپ بنزین دومان در حال پیشروی است. این پمپ بنزین در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهر بیحان علیا قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در آخرین تحولات جبهه شبوه در یمن، عملیات پاکسازی گسترده‌ای توسط گردان «العماقله» در اطراف و ورودی‌های شهر «بیحان» در جریان است.

گردان العماقله پیشتر توانسته بود کنترل دو راهی «السعدی» را در اختیار خود بگیرد.

این دو راهی شهرهای النقوب، عسیلان و شرق عتق را به شهرهای عین، حریب، غرب مأرب و جنوب بیحان علیا وصل می‌کند.

گردان العماقله به سوی پمپ بنزین دومان در حال پیشروی است. این پمپ بنزین در فاصله 5 کیلومتری مرکز شهر بیحان علیا قرار دارد. این عملیات منجر به محاصره شبه‌نظامیان باقی‌مانده از حوثی‌ها در دو منطقه السلیم و الصفرا می‌شود.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن نیز مجموعه‌ای از حملات را علیه نیروهای کمکی شبه‌نظامیان حوثی ترتیب دادند.

این شبه‌نظامیان از جنوب استان مارب و استان البیضا در حال حرکت به استان شبوه بودند.

گروه‌های مین‌زدایی نیز در حال خنثی‌سازی و برداشت مین‌هایی هستند که شبه‌نظامیان در شهر «النقوب» کار گذاشته بودند.

از سوی دیگر، مدیر امنیتی استان شبوه در اظهاراتی به العربیه، از دستگیری یک گروه حوثی که دستگاه‌های شنود و نظارتی در اختیار داشتند خبر داد. به گفته او، این گروه در تلاش بود تا فرماندهان نظامی را تحت تعقیب قرار داده و با نصب مواد منفجره آن‌ها را مورد هدف قرار دهند.

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن نیز در پاسخ به حملات پهپادی شبه‌نظامیان حوثی از صنعا، اقدام به انجام حملاتی هوایی علیه اهدافی نظامی کردند.

ائتلاف چهارشنبه 5 ژانویه اعلام کرد که این حملات هوایی منجر به انهدام دو کارگاه مونتاژ هواپیماهای بدون سرنشین در اردوگاه لشکر یکم زرهی و همچنین انهدام دو انبار پهپاد در اردوگاه «ضبوه» شد.

ائتلاف در این اطلاعیه تاکید کرد که برای جلوگیری از آسیب به غیرنظامیان اقداماتی پیشگیرانه انجام می‌دهد.

منابع میدانی «العربیه» همزمان خبر داده‌اند که جنگنده‌های ائتلاف، نیروهای کمکی و مهمات شبه‌نظامیان حوثی را در اماکن مختلفی از جبهه جنوبی استان مارب منهدم کردند.

این منابع افزودند که سه حمله هوایی همزمان، یک خودروی زرهی و سه خدمه نظامی حوثی در شرق جبل البلق و صحرای اطراف کوه‌های «لظا» را منهدم کرد. ارتش ملی یمن دیروز توانسته بود این مناطق را آزادسازی کند.

به گفته این منابع، در یکی از این حملات، نشست فرماندهان حوثی مورد هدف قرار گرفت که منجر به کشته‌شدن فرمانده میدانی جبهه جنوبی حوثی‌ها گردید.

به گزارش خبرگزاری «واس» ائتلاف از غیرنظامیان خواسته بود که در اماکن مورد هدف قرار گرفته تجمع نکرده و یا نزدیک نشوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید