ائتلاف عربی: بندرهای الحدیده و الصلیف دو کانون اصلی تهدید امنیت کشتیرانی هستند

ائتلاف حامی دولت قانونی یمن: طرح‌ریزی و اقدام به عملیات دزدی دریایی و ربودن کشتی باری «روابی» از بندر الحدیده انجام گرفته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که «عملیات تدارک برای اقدام خصمانه با استفاده از قایق بمب‌گذاری‌ شده از بندر الصلیف یمن» را شناسایی و مستند کرده است.

ستاد اطلاع رسانی ائتلاف عربی چهارشنبه 5 ژانویه در بیانیه‌ای اعلام کرد که «برنامه‌ریزی و اجرای عملیات دزدی دریایی علیه کشتی باری «روابی»، از بندر الحدیده انجام گرفته است.

در بخش دیگری از همین بیانیه آمده است: «بندر الحدیده، مرکز اصلی دریافت و مونتاژ موشک‌های بالستیک ایران است و بندرهای الحدیده و الصلیف، دو کانون اصلی اقدامات خصمانه و تهدید امنیت ناوبری دریایی را تشکیل می‌دهند.»

شایان ذکر است سرتیپ ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی، روز گذشته ضرورت آزادسازی کشتی تجاری ربوده شده «روابی» با پرچم امارات از سوی شبه‌نظامیان حوثی در سواحل یمن را گوشزد کرد.

المالکی در این زمینه افزود، این کشتی در حال انجام عملیاتی دریایی از جزیره «سقطری» به بندر «جازان» بوده و پس از پایان بهره‌برداری از بیمارستان سیّار سعودی در جزیره سقطری، این کشتی بر عرشه خود تجهیزات پزشکی مربوطه را حمل می‌کرد و به همین علت، ربودن این کشتی، نقض آشکار قوانین بین‌المللی و قوانین ناوبری دریایی مربوطه است.

سخنگوی ائتلاف عربی گفت:« اگر حوثی‌ها به قوانین بین‌المللی و قوانین ناوبری دریایی پایبند نباشند، «بندرهای محل اقدام و پناه‌دهی به عملیات دزدی دریایی، ربایش، سرقت مسلحانه دریایی و عوامل عملیات اجرا شده دزدی دریایی، مطابق با مفاد قوانین بین‌المللی انسانی و قوانین دریایی مرتبط به اهداف نظامی مشروع، تبدیل خواهند شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید