ائتلاف بین‌المللی مراکز پرتاب راکت در سوریه را بمباران کرد

پنتاگون: حملات ائتلاف بین‌المللی در دفاع از نیروهای آن در سوریه انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا تاکید کرد طی حمله هوایی جنگنده‌های ائتلاف، سایت‌های پرتاب راکت در پی «تهدیدی قریب الوقوع» بمباران شدند.

این مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود، گفت که ائتلاف بین‌المللی، سه‌شنبه 4 ژانویه 2022، شماری از مراکز پرتاب راکت را در نزدیکی روستای الخضراء در سوریه هدف قرار داده است اما مشخص نکرد که کدام کشور، این حمله هوایی را اجرا کرده است.

به‌دنبال وقوع این حملات وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» به «العربیه» گفت که تهدیدهای شبه‌نظامیان ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه همچنان ادامه دارد و ایالات متحده به فرماندهان نظامی خود اختیارات لازم برای واکنش به تهدیدهای شبه‌نظامیان ایران را واگذار کرده‌ است.

پنتاگون با اشاره به این‌که تهدیدهای شبه‌نظامیان ایران در سوریه همچنان ادامه دارد تاکید کرد که حملات ائتلاف بین‌المللی در سوریه در دفاع از نیروهای آن که در این کشور مستقر هستند، انجام می‌شود.

وزارت دفاع آمریکا تاکید کرد که نیروهای آمریکایی در سوریه در معرض خطر هستند و با جدیت به تهدیدها پاسخ خواهند داد.

در پی این حملات دیدبان حقوق بشر سوریه نیز سه‌شنبه 4 ژانویه اعلام کرد که در پی بمباران پهپادهای ناشناس، صدای انفجارهای مهیب در مناطق تحت نفوذ گروه‌های مسلح نیابتی ایران‌ در شرق دیرالزور، شنیده شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود که بمباران پهپادی در مناطقی صورت گرفت که «شبه‌نظامیان طرفدار ایران در مجاورت مزارع عین‌علی واقع در حومه شهر القوریه، در منطقه العشاره در بیابانی در شرق استان دیرالزور مستقر هستند».

به گفته این مرکز، این بمباران همزمان با پرواز جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی در آسمان منطقه بود و هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد میزان زیان‌های ناشی از این بمباران در دست نیست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید