ابراز نگرانی وزیر خارجه سعودی از تخلفات ایران در برنامه هسته‌ای

یونان و سعودی درباره تهدید حوثی‌ها برای کشتیرانی بین‌المللی گفت‌وگو کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن‌ فرحان، وزیر خارجه سعودی، از نگرانی کشورش درباره تخلفات ایران به‌ویژه در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور، خبر داد.

بن فرحان، سه‌شنبه 4 ژانویه، در یک کنفرانس خبری در آتن، پایتخت یونان که با همتای یونانی خود نیکوس دندیاس برگزار شد، گفت: «تخلفات مکرر ایران با آنچه تهران درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود اعلام می کند، در تضاد است».

وزیر خارجه سعودی بر حمایت پادشاهی عربی سعودی از همه تلاش‌های بین‌المللی برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای تاکید کرد.

او گفت که با وزیر خارجه یونان درباره پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی و مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 تبادل نظر کرده است.

او افزود، با وزیر خارجه یونان درباره تهدیدات شبه‌نظامیان حوثی برای ناوبری بین‌المللی که آخرین مورد آن ربودن یک کشتی غیرنظامی در دریای سرخ بود، گفت‌وگو کرده است.

وزیر خارجه سعودی در جریان این مذاکرات بر خطرات و پیامدهای ناشی از ادامه اصرار شبه‌نظامیان حوثی بر گزینه نظامی در یمن تاکید کرد.

بن فرحان خاطرنشان کرد که با همتای یونانی‌اش درباره تحولات افغانستان، ابزارهای تقویت امنیت و ثبات در منطقه و همچنین زمینه‌های همکاری اقتصادی بین طرفین گفت‌وگو کرده است.

پیشتر روزنامه یونانی «ايكاتيميرين» خبر داده بود که دو وزیر سعودی و یونان درباره تحولات شرق مدیترانه و منطقه خلیج گفت‌وگو خواهند کرد.

این روزنامه همچنین نوشت که دو وزیر درباره روابط دوجانبه در زمینه‌های دفاعی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و همکاری در چارچوب سازمان‌های بین‌المللی گفت‌وگو خواهند کرد.

وزیر خارجه سعودی پیش از این در فوریه سال گذشته در مجمع دوستی (سعودی-یونان) شرکت کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید