شکست حوثی‌ها در مأرب و پیش‌روی ارتش یمن به سوی منطقه شبوه

نبرد سنگین نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی هوایی ائتلاف عربی برای عقب‌راندن شبه‌نظامیان حوثی از استان‌های مأرب و شبوه ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در تازه‌ترین تحول تیپ‌های العمالقه یمن ضمن پیشروی جاده و شهر النقوب، جبل سبیعان و روستای هجیره در شمال بیحان در منطقه عسیلان را به کنترل خود درآوردند.

به گزارش ستاد رسانه‌ای ارتش یمن سه‌شنبه، 4 ژانویه 2022، نیروهای العمالقه، شهر به کنترل درآمده النقوب واقع در منطقه عسلان را منطقه نظامی اعلام کردند.

خبرنگار «العربیه» همچنین از وقوع مجدد درگیری‌ها در جبهه جنوبی مأرب خبر داده و تاکید کرد که جنگنده‌های ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در این جبهه را منهدم کردند.

از سویی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از اجرای 9 رشته عملیات هدف‌گیری علیه شبه‌نظامیان تروریست حوثی در مأرب ظرف 24 ساعت گذشته خبر داد که طی آن 7 خودروی نظامی منهدم و 55 شبه‌نظامی حوثی‌ کشته شدند.

بر اساس همین گزارش، در جریان حملات ائتلاف در منطقه شبوه نیز 185 شبه‌نظامی حوثی کشته و 23 خودروی آنها منهدم شد.

خبرنگار «العربیه» همچنین افزود که نیروهای العمالقه ارتش یمن در ادامه پیشروی خود به سمت بیحان در استان شبوه با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف و آتش توپخانه، خسارات‌های سنگینی را به شبه‌نظامیان حوثی وارد کردند.

بنا بر همین گزارش ارتش ملی یمن از ناکامی عملیات شبه‌نظامیان حوثی و تلاش‌های متعدد آنها برای رخنه به مواضع نیروهای دولت قانونی یمن در جبهه‌های جنوبی و غربی مأرب خبر داد.

از طرفی یگان‌های توپخانه‌ای ارتش ملی و جنگنده‌های ائتلاف نیز مواضع و استحکامات حوثی‌ها را منهدم کردند که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از شبه‌نظامیان حوثی شد.

شایان ذکر است که ائتلاف عربی، شامگاه دوشنبه 3 ژانویه نیز اعلام کرده بود که چندین رشته عمليات هوايى علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های مأرب و شبوه انجام داده که طی آن 230 شبه‌نظامی کشته و دهها جنگ‌افزار و خودرو نظامی آنها در این جبهه‌ها منهدم شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید