سرنگونی 5 پهپاد انفجاری حوثی‌ها توسط پدافند هوایی سعودی

بر اساس بیانیه ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، گزینه‌های عملیاتی برای مقابله با تهدید و جلوگیری از اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی روی میز قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که پدافند دفاعی سعودی توانست 5 پهپاد شبه‌نظامیان حوثی که به سمت این کشور در حال پرواز بودند را رهگیری و منهدم کند.

این ائتلاف، دوشنبه 3 ژانویه، در بیانیه‌ای ضمن تاکید بر آمادگی در راستای تشخیص، انهدام و خنثی‌سازی منابع تهدید اعلام کرد، این پهپادها از صنعا، پایتخت یمن به پرواز درآمده بود.

بر اساس این بیانیه، گزینه‌های عملیاتی برای مقابله با تهدید وجلوگیری از اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی روی میز قرار دارد.

تصاویری از انهدام پهپادها

ائتلاف عربى، دوشنبه 3 ژانویه، طی ویدیوئی، صحنه‌هایی از رهگیری و انهدام 3 پهپاد انفجاری‌ شبه‌نظامیان حوثی‌ که شامگاه یکشنبه به سوی جنوب سعودی پرتاب شده بود را منتشر کرد. به گفته ائتلاف این 3 پهپاد انفجاری سرنگون شده حوثی‌ها از صنعا پایتخت یمن به سوی شهر نجران سعودی پرتاب شده بودند.

فرماندهی ائتلاف بار دیگر تاکید کرد که تدابیر عملیاتی لازم برای محافظت از امنیت سعودی و شهروندان و مقیمان این کشور را اتخاذ می‌کند.

فرماندهی ائتلاف ضمن تاکید بر این‌که اقدامات عملیاتی را برای مقابله با کانون‌های تهدید و پاسخ فوری به آن اتخاذ می‌کند، توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی با انجام حملات پهپادی از صنعا، غیرنظامیان را سپر انسانی قرار می‌دهند.

ائتلاف، یک‌شنبه 2 ژانویه نیز اعلام کرده بود که 4 انبار و سکوی پرتاب پهپاد در یک پایگاهی نظامی در صنعاء را منهدم کرده است.

ائتلاف در بیانیه‌ای که خبرگزاری «واس» نیز آن را منتشر کرد، تاکید کرد که در حملات نیروهایش به مراکز پهپادی حوثی‌ها اقدامات ضروری برای عدم آسیب به غیرنظامیان و تاسیسات شهری را در نظر گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید