کشته شدن 230 شبه‌نظامی حوثی در ادامه حملات ائتلاف در استان‌های مأرب و شبوه

سامانه پدافند هوایی سعودی یک پرتابه حوثی به سوی طائف را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

حملات نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی در حمایت از دولت قانونی یمن و پشتیبانی از ارتش و دفاع از غیرنظامیان این کشور و همچنین مقابله با کانون‌های تهدید نظیر موشک‌های بالستیک و پهپادهای انفجاری و قایق‌های بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، همچنان ادامه دارد.

در تازه‌ترین تحول ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه 3 ژانویه 2022 اعلام کرد ظرف 24 ساعت گذشته 12 رشته عمليات هوايى علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان مأرب یمن انجام داده كه طی آن بیش از 97 شبه‌نظامی حوثی کشته و 5 خودروى نظامی آنها منهدم شد.

در ادامه بیانیه ائتلاف همچنین آمده که 23 رشته عمليات هوايى نیز علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان شبوه انجام شده كه طی آن بیش از 133 شبه‌نظامی حوثی کشته و 15 خودروى زرهی آنها منهدم شده است.

Advertisement

از سویی وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی نیز اعلام کرد که سامانه پدافند هوایی آن یک هدف هوایی دشمن که به سوی شهر طائف در غرب این کشور پرتاب شده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

وزارت دفاع سعودی شامگاه دوشنبه ضمن اعلام این‌که این تهدید هوایی توسط شبه‌نظامیان حوثی از داخل خاک یمن علیه سعودی صورت گرفته، تاکید کرد که اقدامات عملیاتی بازدارنده را برای خنثی کردن تهدیدها و محافظت از غیرنظامیان اتخاذ می‌کند.

ائتلاف عربی شامگاه دوشنبه در خبری دیگر نیز اعلام کرد که اقدامات خصمانه شبه‌نظامیان حوثی برای پرتاب پهپادهای انفجاری از شهر صنعا در شمال یمن را شناسایی و زیر‌نظر گرفته است.

فرماندهی ائتلاف بار دیگر تاکید کرد که تدابیر عملیاتی لازم برای محافظت از امنیت سعودی و شهروندان و مقیمان این کشور را اتخاذ می‌کند.

ائتلاف عربى پیش از این دوشنبه، طی ویدیوئی، صحنه‌هایی از رهگیری و انهدام 3 پهپاد انفجاری‌ شبه‌نظامیان حوثی‌ که شامگاه یکشنبه به سوی جنوب سعودی پرتاب شده بود را منتشر کرد. به گفته ائتلاف این 3 پهپاد انفجاری سرنگون شده حوثی‌ها از صنعا پایتخت یمن به سوی شهر نجران سعودی پرتاب شده بودند.

فرماندهی ائتلاف ضمن تاکید این‌که اقدامات عملیاتی را برای مقابله با کانون‌های تهدید و پاسخ فوری به آن اتخاذ می‌کند، توضیح داد که شبه‌نظامیان حوثی با انجام حملات پهپادی از صنعا، غیرنظامیان را سپر انسانی قرار می‌دهند.

شایان ذکر است که حملات ارتش یمن و نبرد سنگین آن با پشتیبانی ائتلاف عربی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های شبوه و مأرب همچنان ادامه دارد و در تازه‌ترین تحول نیروهای ارتش دوشنبه با پیشروی در استان شبوه موفق شدند منطقه استراتژیک عسیلان را از دست حوثی‌ها آزاد کنند.

از طرفی جنگنده‌های ائتلاف نیز در پشتیبانی از ارتش یمن مواضع و پادگان‌های شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های مختلف جنگ از جمله در شبوه و بیحان هدف قرار داده و علاوه بر انهدام جنگ‌افزارهای حوثی‌ها خسارت‌های سنگینی به این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران وارد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید