وزیر خارجه اسرائیل: گزینه نظامی علیه جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران باید روی میز باشد

لاپید: نمی‌توان اجازه داد ایران برای خرید زمان مذاکره کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل گفته ‌است به‌خاطر امنیت ملی کشورش و جلوگیری از توسعه اتمی ایران، اسرائیل در انجام هر اقدامی حتی یک‌جانبه تردید نخواهد کرد.

لاپید، دوشنبه 3 ژانویه، در پاسخ به سؤالات روزنامه «ژاپن نیوز» گفته است: «در حالی که در اسرائیل به یافتن راه حلی جامع و پایدار برای از بین بردن تهدید هسته‌ای ایران امیدواریم، باید اقدام نظامی معتبری نیز روی میز داشته باشیم.»

وزیر خارجه اسرائیل در پاسخ‌های خود با اشاره به مذاکرات غیرمستقیم جاری آمریکا و جمهوری اسلامی برای احیای «برجام»، مخالفت خود را با این روند اعلام کرد.

او تاکید کرد: «نمی‌توان اجازه داد ایران برای خرید زمان مذاکره کند، از رفع تحریم‌ها میلیاردها دلار کسب کند، جهان را فریب دهد و برنامه اتمی خود را مخفیانه پیش ببرد».

لاپید گفت که «جهان باید عزم خود را برای توقف برنامه اتمی و فعالیت‌های مخرب جمهوری اسلامی جزم کند» چراکه ایران مجهز به سلاح اتمی منجر به مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه خواهد شد.

او پیشتر هم هشدار داده بود که اسرائیل آماده است در صورت لزوم، به تنهایی علیه ایران اقدام کند.

تل‌آویو بارها به امضا‌کنندگان برجام نسبت به خطرات مذاکرات طولانی یا از سرگیری برجام و یا دستیابی به توافق جدید که احتمال می‌رود در متوقف ساختن برنامه هسته‌ای ایران ناکام بماند، هشدار داده است.

دور هشتم مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام در وین بین ایران و کشورهای 1+4 در حال برگزاری است. این مذاکرات پس از توقفی چند روزه، دوشنبه 3 ژانویه و با هدف رسیدن به توافقی مشترک آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید