دولت یمن: اسلحه ایرانی در اختیار حوثی‌ها تهدیدی علیه همسایگان است

حوثی‌ها از ماه فوريه گذشته با متحمل شدن خسارات بسیار سنگین تجهیزاتی و جانی، نتوانستند استان مارب را به کنترل خود درآورند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معین عبدالملک، نخست‌وزیر یمن تاکید کرد که سلاح‌های ایرانی در اختیار حوثی‌ها تهدیدی جدی علیه کشورهای همسایه و کشتیرانی بین‌المللی است.

نخست‌وزیر یمن یک‌شنبه 2 ژانویه در مصاحبه‌ با العربیه گفت: «ایران خواستار تصرف استان مارب توسط حوثی‌ها است تا کل یمن را تحت کنترل خود درآورد».

او گفت بازپس‌گیری محورهای شبوه، البیضاء و الضلعیه، جبهه مارب را برابر حوثی‌ها تقویت خواهد کرد.

عبدالملک افزود، ایران تسلیحات پیشرفته در اختیار شبه‌نظامیان حوثی قرار می‌دهد تا از آن در نبرد علیه ارتش ملی یمن استفاده کنند.

تحول در جبهه‌های نبرد

نخست‌وزیر یمن همچنین از ایجاد تغییرات اساسی در عملیات نظامی علیه شبه‌نظامیان حوثی خبر داد.

او با اشاره به پیشروی نیروهای دولت قانونی در استان شبوه طی روزهای گذشته، گفت: «این پیشروی نشانگر نتیجه‌بخش بودن محتوای توافقنامه ریاض است که در آن برای متحدکردن نیروهای یمنی جهت مقابله با شبه‌نظامیان حوثی تلاش شده بود».

وی تاکید کرد که یمنی‌ها از اختلافاتی که پایان آزادسازی کشور از دست حوثی‌ها را به تاخیر می‌اندازد، خسته شده‌اند.

عبدالملک همچنین تصریح کرد، توافق ریاض فرصتی استثنایی برای اصلاحات در همه زمینه‌ها و متحدکردن مردم یمن است.

نیروهای ارتش ملی یمن طی چند روز گذشته در جبهه‌های شبوه، البیضاء و الضلعیه، پیشروی‌های چشمگیری داشتند. این پیشروی برای دفاع از استان مارب نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

حوثی‌ها به‌رغم هشدارهای سازمان ملل و دیگر سازمان‌های کمک‌رسانی بین‌المللی، در سال گذشته میلادی حملات زیادی با موشک و پهپاد به مناطق مسکونی و اردوگاه‌های جنگزدگان در استان نفتخیز مارب انجام دادند که پیامد آن کشته و زخمی‌شدن صدها شهروند غیر نظامی یمنی بوده است.

شبه نظامیان حوثی‌ از ماه فوريه گذشته با متحمل شدن تلفات بسیار سنگین تجهیزاتی و جانی، نتوانستند استان مارب را به کنترل خود درآورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید