انهدام 3 پهپاد شلیک‌شده حوثی‌ها به سوی نجران توسط پدافند هوایی سعودی

ائتلاف عربی از آمادگی انجام عملیات فوری و کوبنده علیه تهدید نظامی حوثی‌ها خبر داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن از رهگیری و سرنگونی 3 پهپاد شلیک‌شده توسط حوثی‌ها به‌سوی جازان در سعودی خبر داد.

ائتلاف عربی یک‌شنبه 2 ژانویه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی با شلیک پهپاد از مناطق مسکونی صنعاء، عامدانه از شهروندان یمنی به عنوان سپر انسانی سوءاستفاده می‌کنند.

در این اطلاعیه آمده که نیروهای ائتلاف آماده انجام اقدامات عملیاتی فوری و کوبنده علیه هر گونه تهدید نظامی حوثی‌ها هستند.

ائتلاف عربی در ادامه هدف قرار دادن مراکز و مکان‌های نگه‌داری و شلیک پهپادها، صبح یک‌شنبه 4 انبار و سکوی پرتاب پهپاد در یک پایگاهی نظامی در صنعاء را نیز منهدم کرد.

ائتلاف تاکید کرد که در حملات نیروهایش به مراکز پهپادی حوثی‌ها اقدامات ضروری برای عدم آسیب به غیرنظامیان و تاسیسات شهری را در نظر گرفته است.

سپر انسانی

سازمان یمنی «مبارزه با شکنجه و ناپدید شدن اجباری» از کشته‌شدن 200 شهروند یمنی در نتیجه ربایش و شکنجه آنها توسط شبه‌نظامیان حوثی در 7 سال اخیر خبر داد.

این سازمان حقوق بشری در بیانیه‌ای اعلام کرد که شکنجه وحشیانه ‌و فقدان هر گونه خدمات اولیه بهداشتی و درمانی باعث آسیب‌های غیر قابل جبران به ناپدیدشدگان اجباری در زندان‌های شورشیان حوثی شده است.

جمال المعمری، مدیر این سازمان حقوق بشری یمنی در نشست خبری در مارب اظهار داشت که حوثی‌ها با زیر پا گذاشتن تمامی مواثیق و معاهدات بین‌المللی از 13 هزار ناپدید شده اجباری به عنوان سپر انسانی سوءاستفاده می‌کنند.

المعمری بیان کرد که شبه‌نظامیان حوثی این زندانیان را عامدانه در پایگاه‌ها، مراکز آموزش نظامی و مکان‌های شلیک موشک و پهپاد نگه داشته‌اند تا در صورت حمله ائتلاف به این مکان‌ها، زندانیان مذکور مورد هدف قرار بگیرند.

او همچنین از صدور احکام اعدام برای 293 شهروند یمنی توسط دادگاه‌های غیر قانونی حوثی‌ها با توجیه اتهام‌های صوری مانند جاسوسی برای کشورهای بیگانه خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید