70 کشته و خسارات فراوان در حملات ائتلاف عربی به حوثی‌ها در استان مارب

نخست‌وزیر دولت قانونی یمن تاکید کرده که ایران به دنبال کنترل بر یمن از طریق ادامه نبردها در مارب است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 10 عملیات هوایی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در استان مارب انجام داده که طی آن بيش از 70 شبه‌نظامی کشته و 6 خودروى زرهى آنها منهدم شدند.

معین عبدالملک، نخست‌وزیر دولت قانونی یمن نیز یک‌شنبه 2 ژانویه در گفت‌وگو با «العربیه» گفت که بازپس‌گیری مناطق شبوه، البیضاء و الضالع، مواضع نیروهای ارتش ملی یمن در جبهه مارب را تقویت می‌کند.

او با اشاره به این که ایران با ارسال سلاح‌های پیشرفته ثبات کشورهای منطقه و امنیت کشتیرانی بین‌المللی را تهدید می‌کند، تاکید کرد که ایران نبرد مارب را فرصتی برای کنترل بر کل یمن می‌داند.

ستاد اطلاع‌رسانی ارتش ملی یمن هم اعلام کرد که در پی گلوله‌باران مواضع حوثی‌ها توسط ارتش، تعدادی از شبه‌نظامیان در منطقه «عبس» واقع در غرب استان حجه کشته و زخمی شدند.

این ستاد در اطلاعیه خود آورده که پیشروی نیروهای ارتش با پشتیبانی نیروهای گارد ویژه به شکست خطوط دفاعی حوثی‌ها در جبهه‌های غرب منطقه شبوه انجامیده است.

خبرنگار العربیه هم گزارش داد که جنگنده‌های ائتلاف عربی مواضع حوثی‌ها در منطقه «عسیلان» در استان شبوه را نیز بمباران کردند.

پیشتر نیروهای مشترک ارتش و مقاومت مردمی یمن اعلام کرده بود که حوثی‌ها طی مرحله اول عملیات «توفان جنوب» در شبوه خسارات زیادی متحمل شدند.

استاندار شبوه نیز اعلام کرد که عملیات کوبنده و گسترده توفان جنوب باعث فرار جمعی بسیاری از نیروهای حوثی در این استان شده است.

شبه‌نظامیان حوثی در یک ماه گذشته استان مارب را با 17 موشک بالستیک مورد حمله قرار دادند که طی آن ده‌‌ها شهروند غیر نظامی کشته و زخمی شدند.

حوثی‌ها به‌رغم هشدارهای سازمان ملل و دیگر سازمان‌های کمک‌رسانی بین‌المللی، در سال گذشته میلادی حملات زیادی با موشک و پهپاد به مناطق مسکونی و اردوگاه‌های جنگزدگان در استان نفتخیز مارب انجام دادند که پیامد آن کشته و زخمی‌شدن صدها شهروند غیر نظامی یمنی بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید