سرویس اطلاعات داخلی اسرائیل درباره شبکه‌ای از‌ «هکرهای مرتبط با ایران» تحقیق می‌کند

«کانال 12» اسرائیل، 29 دسامبر گزارش داده بود، گروهی از هکرها که گمان می‌رود با جمهوری اسلامی مرتبط هستند «با هدف تفرقه‌افکنی در این کشور»، فعالان حزب لیکود را هدف قرار داده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه «تایمز اسرائیل» گزارش داد، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل از «شین بت»، سرویس امنیت داخلی اسرائیل خواسته است، یک بررسی کامل در خصوص حمله «هکرهای مرتبط با ایران» به اعضای حزب «لیکود»، انجام دهد.

در این گزارش که جمعه، 31 دسامبر 2021 منتشرشده، آمده است بنت درخواست کرده تمامی موارد حمله «جداگانه و به‌طور دقیق» بررسی شود.

«کانال 12» اسرائیل، چهارشنبه، 29 دسامبر گزارش داده بود، گروهی از هکرها که گمان می‌رود با جمهوری اسلامی مرتبط هستند «با هدف تفرقه‌افکنی در این کشور»، فعالان حزب لیکود را هدف قرار داده و کوشیدند از این طریق با یائیر نتانیاهو، پسر بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر پیشین اسرائيل و رهبر حزب لیکود، تماس برقرار کنند.

بر اساس این گزارش، هکرها به اعضای لیکود پیشنهاد دادند، برای سازماندهی تظاهرات اعتراضی علیه دولت حاکم، به آنها کمک کنند. این گزارش شواهد مشخصی برای این ادعا ارائه نداده بود.

حملات سایبری و باج‌افزاری دولت ایران کمتر مورد توجه عموم قرار می‌گیرد اما پژوهشگران بخش خصوصی در ماه‌های گذشته، ردپای هکرهای وابسته به جمهوری اسلامی را در این حملات پیدا کرده و هشدار داده‌اند که هک شرکت‌های مستقر در اسرائیل و سایر کشورها توسط دولت ایران، بیش از آن‌که با هدف باج‌خواهی و کسب درآمد صورت بگیرد، در راستای مختل‌کردن عملیات‌های تجاری و ایجاد رعب در سازمان‌های قربانی است.

محققان شرکت مایکروسافت، سه‌شنبه 16 نوامبر، اعلام کردند که در 14 ماه گذشته، دست‌کم 6 گروه هکر ایرانی، از باج‌افزارها برای «دستیابی به اهداف استراتژیک» خود استفاده کرده‌اند.

به گفته این محققان، در این حملات «هکرها بین هر 6 تا 8 ماه و در موج‌های مختلف، بر روی سیستم‌های میزبان باج‌افزار نصب می‌کردند.»

بر اساس گزارش شرکت «سن‌تینل‌وان» که در زمینه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، یکی از گروه‌های ایرانی مظنون در حملات باج‌افزاری، با هدف نفوذ در سازمان‌های اسرائیلی، حملات سایبری شدیدی را در سال جاری ترتیب داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید